۱۰ درس شگفت انگیز از زندگی آنتونی رابینز

۲۸ بهمن ۱۳۹۵ انگیزش , کار بازدید : 795

۱۰ درس شگفت انگیز  از زندگی آنتونی رابینز

آیا تا به حال به زندگی افرادی همچون «آنتونی رابینز» دقت کرده اید و به حرف های آنان عمل کرده اید؟ برخی از افراد ممکن است کتاب های «آنتونی رابینز»، برنامه های صوتی و سمینارهای او را خوانده و یا دیده باشند. در حال حاضر مدام به طرفداران این روش ها اضافه شده و آمار علاقه مندان به آن ها میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان می باشند. این برنامه ها بسیار بر روی انگیزه های آنان اثر می گذارد. او با موفقیت، ورزشکارانی مانند Andre Agassi را مربی گری کرده است، و با این نگرش باعث شده است که به رکوردهای جهانی در تنیس برسد. وی همچنین با رهبران مالی جهان مانند «پل تودور جونز»، ۲۱ سال کار کرده است و در هر سال، بدون توجه به وضعیت بازار، درآمد کسب کرده است. «آنتونی رابینز» با کمک به بسیاری از مردم، برای تغییر و ارتقای سلامت آن ها، در روانشناسی، مدیریت روابط و حتی مدیریت کسب و کار و اعتبارات مالی، مشورت های ارزنده ای داده است. با حضور در چند سمینار تونی و گوش دادن به تقریباً هر برنامه ی صوتی او، شما می توانید ۱۰ درس شگفت انگیز  از زندگی آنتونی رابینز بیاموزید.

امروزه هر کسی می تواند آن ها را اجرا کند تا کیفیت زندگی اش را افزایش دهد.

 ۱- به خاطر داشته ها و نعمت های خود، قدردان و سپاسگزار باشید

اگر کسی برای شما کاری انجام داد و انتظارات شما را برآورده کرد، بلافاصله از او سپاسگزاری کنید. شما باید این کار را  صرف نظر از این که زندگی مالی و یا مادیتان چگونه است، انجام بدهید. از این که غنی، ثروتمند و سالم هستید، از خدا سپاسگزاری کنید. هفته ی گذشته من برخی از شرکای پدرم را برای مدتی طولانی ملاقات کردم. یکی از آن ها با وجود سن زیادی که داشت، انرژی زیادی به انسان می داد. هنگامی که از او در مورد راز داشتن انرژی زیاد، پرسیدم؛ او به من گفت که همیشه نعمت های خود را می شمارد. به عبارت دیگر، او قدردانی کردن را ترویج می کند. انجام قدردانی، به صورت ناخودآگاه احساس رضایت خاطری به انسان می دهد و فرد با این احساس مثبت می تواند برای به دست آوردن موفقیت های دیگر تلاش کند. بهتر است هم اکنون به این موضوع فکر کنید و ببینید که برای چه چیزی می توانید شکرگزار باشید؟ این سؤال را هر روز و یا هر شب از خود بپرسید و از دیگران و خداوند برای لطف هایی که در حق شما می کنند، سپاسگزار باشید.

 ۲- جریان انرژی را دست کم نگیرید و بر آن چه می خواهید، تمرکز کنید

آنچه که بر آن تمرکز می کنیم و در آن لحظه احساس می کنیم، واقعی است. بدون شک آن چه که در زندگی به آن بیشتر توجه می کنیم، رشد می کند. اگر بر این تمرکز کنیم که چگونه می توانیم ارزش بیشتری به مشتریانمان بیفزاییم، به طور مداوم راه هایی برای افزودن ارزش بیشتر به زندگی آن ها پیدا می کنیم. اگر ما به این که چرا نمی توانیم چیزی را به دست آوریم متمرکز شویم، این نگرش ما را بیشتر و بیشتر محدود می کند.

«آنتونی رابینز» در هدایت تمرکز یک اتاق، پر از هزاران نفر از مردم در سمینارهایش، عالی است. شما می توانید در سمینارهایش حضور داشته باشید. او این کار را به طور اثر گذاری و با پرسیدن سؤالات خاصی انجام می دهد. پرسش های ما از زندگی و خواسته هایی که از آن داریم، تمرکز ما را هدایت می کنند. همه ی ما حداقل یک موضوع داریم که زندگی، تمرکز و انرژی ما را هدایت کرده و داستان ما و زندگی مان را ایجاد می کند. به این فکر کنید که تمرکز شما در حال حاضر کجاست؟ کجا باید رشد کند و به زندگی شما بیشتر کمک کند؟

 ۳- به جای فعالیت های متمرکز، به دنبال نتایج متمرکز باشید

هنگامی که شما نتیجه ی فعالیت های خود را بدانید، اقدامات بیشتری انجام می دهید تا نتایج را به طور مؤثر، کارآمد و با سرعت بیشتری ببینید. من لیست بزرگی از کارهای هایی که باید انجام دهم را مشخص نمودم. وقتی صبح از خواب بیدار می شدم، به لیست کارهایی که باید انجام می دادم نگاه می کردم. لیست کارهایی که باید در طول زمان انجام می دادم، نسبت به زمان روز غیر قابل انجام بود و اغلب وقتی کارهای زیادی برای انجام داشتم، گیج می شدم. سپس برنامه ی RPM (خلاصه عبارت : results-focused, purpose-driven, massive action plan) را کشف کردم. برنامه ای برای داشتن فعالیت های متمرکز براساس اهداف. این روش برنامه ریزی و طرز فکر، به من اجازه می دهد تا نتایج و بهره وری خود را  تا ۱۰ برابر سریع تر از قبل افزایش دهم. این کار، عملی است. وقتی شما دقیقاً بدانید که چه هدفی از انجام آن کار دارید، کارهای غیرضروری خود را به مرور حذف کرده و بر روی کارهای با اهمیت تر خود وقت بیشتری می گذارید. به این فکر کنید که هدف شما از خواندن این متن چیست؟ آیا واقعا به همه ی کارهایی که روزانه انجام می دهید، نیازی هست؟

۴- گاهی اوقات همه ی آن چیزی که شما نیاز دارید، ۲ میلی متر تغییر است

در فوتبال، تفاوت بین به دست آوردن و یا از دست دادن گل، ۲ میلی متر است. بین هدف قرار دادن یک مکان و زیر توپ زدن و یا بی هدف شوت کردن آن تفاوت وجود دارد. همین تشابه را می توان در کسب و کار، روابط، سلامتی و حتی امور مالی خود نیز اعمال کرد. به عنوان مثال، هنگامی که مزایای کسب و کار خود را برجسته می کنید، بدون شک نتایج بهتری را به دست خواهید آورد. شاید زمانی که دوستانتان را با محبت و علاقه ی بیشتری در آغوش می گیرید و به آن ها بیشتر از قبل اهمیت می دهید، احساس خوب تری داشته باشید. حتی زمانی که صبح ها به جای قهوه، آب می نوشید، انرژی شما بیشتر می شود. تغییر ۲ میلی متری چیست؟ به تغییر بسیار کوچکی که شما می توانید امروز در بدن خود ایجاد کنید و به وسیله ی آن سلامتی، نشاط، کسب و کار پر رونق، روابط احساسی قوی و شرایط مالی خوبی را به دست آورید، تغییر ۲ میلی متری می گویند.

۵- فیزیولوژی، تمرکز و زبان را از یاد نبرید

با یک دستور خاص می توانیم حالات هیجانی خود را با استفاده از بدن، تمرکز و زبان خود کنترل کنیم. اگر شما با اقتدار بایستید، قفسه ی سینه ی خود را به بیرون بدهید، شانه هایتان را به عقب بزنید، به هوا مشت بزنید و بگویید: «من یک قهرمان هستم»، بدون شک احساس می کنید غرور و شادی داشته و حس یک قهرمان پیروز را خواهید داشت. حال اگر شما با شانه های افتاده  بنشینید، چانه ی خود را تا قفسه ی سینه پایین بیاورید، سر خود را به جلو خم کنید در حالی که به شدت ناراحت هستید، به خود بگویید که «چرا من مانند یک انسان شکست خورده هستم ؟»، بدون تردید احساس ضعف می کنید و حس یک فرد شکست خورده، بر شما غلبه کرده و افسرده خواهید شد.

بدون تردید شما می توانید بر نحوه ی حرکت بدن خود، آن چه بر آن تمرکز می کنید و کلماتی که در طول روز از آن استفاده می کنید، تأثیر بگذارید. این بدان معناست که شما می توانید به طور مستقیم احساسات خود را تحت تأثیر قرار دهید و با  آگاهی از فیزیولوژی خود، تمرکز، زبان و حتی احساسات همیشگی خود را مدیریت کنید.

به این فکر کنید که وضعیت شما در حال حاضر چگونه است؟ شما بر روی چه چیزی تمرکز می کنید؟ از چه کلماتی برای  توصیف تجربه ی فعلی تان استفاده می کنید؟ در حال حاضر برای ارتقای وضعیت احساسی خود؛ با فیزیولوژی، تمرکز و زبان خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

۶- شش نیاز اساسی انسان چیست

بدون شک یکی از بزرگ ترین درس هایی که هر فرد از «آنتونی رابینز» آموخته است، این مورد می باشد. مهم نیست که اهل کجا هستید. «آنتونی رابینز» می گوید که اهل هر جایی که باشید، ۶ نیاز اساسی برای هر فردی وجود دارد. افراد گاهی این نیاز ها را به اشتراک گذاشته و زندگی شان را با آن ها هدایت می کنند. گاهی ما فقط ۲ نیاز از شش نیاز را می سنجیم و انتخاب های زندگی مان، تصمیم گیری ها و عادات را بر اساس رفع این نیازهای اولیه مشخص می کنیم. اما باید بدانیم که ما ۶ نیاز اساسی داریم و باید به همه ی آن ها به یک اندازه توجه کنیم. این ۶ نیاز اساسی شامل موارد زیر هستند.

– ایمان : وقتی بدانید که خداوند همیشه نگهبان شماست و به حضور و مهربانی او ایمان داشته باشید، این یقین شما را افزایش می دهد که می توانید از دردهای زندگی اجتناب کرده و لذت ببرید.

– شک : همه چیز را قطعی ندانید و به نیازهای ناشناخته، تغییرات و محرک های جدید، مباحث جدید، حرف های جدید و تجربیات جدید پاسخ مثبت بدهید.

– اهمیت به خود : خود را دوست داشته باشید. خودتان را فردی منحصر به فرد، مهم، خاص و مفید بدانید.

– ارتباطات و عشق : زندگی خود را سرشار از عشق و دوستی کنید.

– رشد : به رشد ظرفیت ها، قابلیت ها و توانایی های خود فکر کرده و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید.

– همیاری با دیگران : در راه کمک کردن، یاری رساندن و حمایت از دیگران گام بردارید.

یک نفر ممکن است نیازهای خود را از طریق سیگار تأمین کند. این افراد با سیگار کشیدن، احساس آرامش و لذت می کنند. آن ها احساس می کنند می توانند با یک بازدم عمیق، احساس راحتی و شادی را به خود وارد کنند. آن ها می توانند تنوع را  احساس کنند، چون سیگار کشیدن بلافاصله حالت های بیوشیمی شما را تغییر می دهد. اما باید توجه داشت که ما باید راه درست را برگزینیم. این راه، انتخاب درستی نیست و فقط مدتی دوام می آورد.

اما شخص دیگری می تواند همان نیازها را از طریق ورزش روزانه تأمین کند. آن ها می توانند با ورزش کردن، احساسی خوب و پر از انرژی داشته باشند. آن ها می توانند با انجام تمرینات، از طریق تغییرات بیوشیمیایی که در بدن آن ها رخ می دهد، احساس تنوع  و شادی را تجربه کنند. آن ها می توانند با اهمیت به خود و بدنشان، عشق را تمرین کرده و در رابطه با دیگران نیز آن را به کار بگیرند. براساس نیازهای اساسی خود، خواسته ها و اهدافتان را مشخص کنید و سعی کنید برای همه ی آن ها تلاش کنید. به خودتان احترام بگذارید و با این کار اجازه دهید که دیگران ارزش شما را بیشتر بدانند.

۷- داستان زندگی خود را تغییر دهید

همه ما داستان هایی برای زندگی مان داریم. اغلب اوقات، ما در مورد آن ها به طور ناخودآگاه با خودمان و دیگران صحبت می کنیم. به عنوان مثال، خیلی از زمان ها از اطرافیانمان می پرسیم که روز شما تاکنون چگونه بوده است؟ پاسخی که هر فردی به آن فکر می کند، یک داستان است و قسمت جالب آن است این است که شما توانایی تعریف کردن داستان خود را دارید. شما ممکن است دقیقاً نتوانید رویدادها و موقعیت هایی که در زندگیتان رخ داده  است را تغییر دهید، اما قطعاً می توانید در داستان خود برای آن ها، توجیهات قابل قبولی تعیین کنید. پس  بهتر است همان گونه که داستان زندگی خود را مشخص می کنیم، برای آینده ی خود نیز داستان سرایی و رؤیاپردازی کنیم. داستان زندگی خود را به گونه ای بگویید که از آن راضی و خرسند باشید.

۸- تصمیم گیری های شما منجر به سرنوشتتان می شود

«آنتونی رابینز» می گوید: «در لحظاتی که تصمیم گیری می کنید، در واقع سرنوشت خود را شکل می دهید.»

این شرایط ما نیست که سرنوشت مان را تعریف می کند، بلکه  تصمیماتی که می گیریم، سرنوشت ما را تغییر می دهد. هر تصمیمی که می گیریم ما را به یک مقصد در زندگی مان می رساند. ما همیشه تصمیم های خود را آگاهانه و یا ناخودآگاه می گیریم. باید با خود فکر کرده و مشخص کنید که بزرگ ترین تصمیم زندگی شما چیست؟ اگر آن تصمیم را نگیریم، چه اتفاقی می افتد؟ برای تحقق تصمیمان چه کاری باید انجام دهیم؟

۹- سه نگرش یک رهبر موفق را بشناسید

یک رهبر موفق سه نگرش دارد که باید از آن ها تبعیت کند.

نگرش یک: وضعیت را همان طور که هست ببینیم، نه بدتر از آن.

نگرش دو: آن را بهتر از آن چه که هست ببینید.

نگرش سه: آن را به آن گونه که می خواهید، تبدیل کنید.

من به یاد دارم زمانی که ۱۳ سالم بود، بسیار دوست داشتم فوتبال را به صورت حرفه ای بازی کنم. مدت های زیادی بود که فوتبال بازی نکرده بودم و اغلب دوستانم تا آن زمان با تیم باشگاهی کار نکرده بودند. برای ارزیابی موضوع بیرون رفتم و با دوستانم بازی کردم. فهمیدم مهارت های من در آن زمان به خوبی بازیکنان باشگاهی نبود. به جای این که فوتبال را رها کنم و خودم را کم در نظر بگیرم، از این رؤیاهایم الهام گرفتم. از مربیان خواستم تا مهارت های من را ارزیابی کنند. وقتی سطحم مشخص شد، ایده ی مشخصی از آن چه می خواستم و این که چگونه باشم، پیدا کردم و تصمیم گرفتم مهارت هایم را بهبود ببخشم. در عرض چند سال، با یک تیم آکادمی بازی کردم و برای بازی در فوتبال های دانشگاهی دعوت شدم. وقت آن رسیده است که به زندگی خود نگاهی بیاندازید. تعیین کنید که در کدام قسمت زندگیتان می خواهید ۳ نگرش مدیران موفق را پیاده کنید. سعی کنید با این شیوه، زندگی پر انرژی تر و شاد تری برای خود بسازید.

۱۰- موفقیت، سرنخ باقی می گذارد

آیا می خواهید به نتایج مورد علاقه ی خود در زندگی سرعت ببخشید؟ اگر می خواهید این کار را انجام دهید، فقط کافی است تا آن ها را مدل سازی کنید و از طریق یک فرایند آزمون و خطا، بسیار سریع تر از آنچه تصور می کنید، به آن ها برسید. «آنتونی رابینز» مدل سازی و استفاده از تکنیک های آموزشی را به عنوان یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای تسلط در مهارت می داند.

اگر می خواهید موفقیت را در زندگی خود ببینید، از هم اکنون شروع کرده و از این راه ها برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

 

خوشحال می شویم اگر تجربیات خود را در این زمینه در پایین این برگه بنویسید تا دیگران نیز از تجربیات شما استفاده کنند.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

6 پاسخ به “۱۰ درس شگفت انگیز از زندگی آنتونی رابینز”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *