این ۱۰ خصلت گربه های نابغه شما را شگفت زده خواهد کرد

۲۴ بهمن ۱۳۹۳ اوقات فراغت , سبک زندگی بازدید : 156

اگر از هر کسی که دارای گربه ی خانگی است، راجع به خصوصیات گربه ها سوال شود؛ آن ها به شما خواهند گفت که گربه ها بسیار مستقل عمل می کنند و نمی توان مانند یک حیوان خانگی با آن ها رفتار کرد. آن ها بسیار زیرک هستند، به سبکی روی پاهای شان راه می روند، با این که گاهی حرکات احمقانه ای از آن ها سر می زند اما بعضی از آن ها باهوش هستند و با انجام کارها و حرکات خاص، به ما موضوعات جدیدی را می آموزند. اگر شما دارای بچه گربه هستید، مطمئنا می دانید که آن ها می توانند شما را در طول روز سرگرم و شگفت زده کنند.
۱- آب خوردن بچه گربه

واقعیت این است که بر خلاف باور عموم، گربه ها دارای نبوغ شیطانی نیستند. آن ها بسیار بامزه هستند. نکته ی جالب در خصوص گربه ها این است که موهای بدن شان بسیار لطیف و نرم می باشد.
۲- بچه گربه ی هیپنوتیزم کننده

حتما بارها این جمله را شنیده اید که ” گاهی سگ و گربه با هم دوست می شوند”. این جمله ی عجیبی است و تنها زمانی چنین اتفاقی می افتد که سگ، شست و شوی مغزی شده باشد!
۳- پریدن گربه

گربه ها مانند یک شکارچی مرگ آور در شب، همواره در کمین هستند. مشخص نیست که آیا این یک رفتار فطرتی است یا خیر؟ به هر حال می توان گفت که این خصلت بین گربه ها و انسان ها یکسان است.
۴- غرش بچه گربه

برای شما که انسان هستید، این یک تفریح نیست بلکه یک آزمایش سخت است. زمانی که بچه گربه ای را از مادرش جدا می کنید، لطفا سعی نکنید آن را بغل کنید و یا در قفس بگذارید؛ چرا که مادر بچه گربه، طبق غریزه ی مادرانه اش به شما حمله می کند و ما مسؤول چنین اتفاقی برای شما نخواهیم بود!
۵- بچه گربه ای که خود را برای خوردن آماده کرده است.

لطفا این حالت را برای خود تصور کنید. من مطمئن نیستم که آیا گربه، بچه ی یک سگ را دوست دارد یا می خواهد آن را بخورد. چه کسی می تواند حدس بزند که در پایان این رابطه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بدون شک سگ هم راجع به این موضوع گیج شده است.

۶- گربه و آیینه

در باور عامه آمده است که، گربه ها هم مثل آدم ها گاهی دوست دارند جلوی آیینه برقصند. حال باید دید که این موضوع فقط یک افسانه است و یا به این خاطر است که گربه ها وقتی خودشان را در آیینه می بینند، در مقابل گربه ی داخل آیینه حالتی تهاجمی گرفته و خود را آماده ی حمله می کنند.

۷- حرکات سریع گربه ها

حرکات سریع گربه ها شاید در نگاه اول راحت به نظر بیاید، اما در عمل کار بسیار سختی است. این حرکات مانند دیگر حرکات گربه ها، شبیه به یک راز هستند. بنابراین ۵ نمره برای چالاکی و ۱۰ نمره برای باهوشی گربه ها به آن ها می دهیم.

 

۸- گربه ی سفید برفی

انگار گربه ها دارای هوش و نبوغی شیطانی هستند. واضح است که حرکات بامزه و بدون آموزش گربه ها ذاتی است و شاید این جزوی از غریزه ی آن ها باشد. گربه ی من معمولا در کنار لپ تاپم نشسته است و راجع به خنده های بلند و افکارم قضاوت می کند.

۹- گربه ی نینجا

به نظر شما وقتی یک گربه متوجه شود که برف همان آب است، چه اتفاقی خواهد افتاد؟! گربه ها به شکلی بسیار ماهرانه گودال حفر می کنند، بدون شک اگر کمی تنبل نبودند، شاید حفارهای خوبی می شدند.

۱۰- آموزش به گربه ها

بعضی از گربه ها پس از آن که به آن ها آموزش داده می شود، کمی شیطان و بازیگوش می شوند. گربه ها معمولا باهوش هستند و به همین دلیل شاید این طور به نظر می رسد که این دوستان پشمالوی ما با نبوغ خود دوست دارند بازی های احمقانه انجام دهند تا ما نسبت به آن ها حس بهتر و دوستانه تری داشته باشیم. راستی آیا آن ها می توانند شخصیتی کارآگاهی مانند «کارآگاه کلمبو» و رفتاری احمقانه مانند «جکوس کلوزیا» در فیلم «پلنگ صورتی» داشته باشند؟ شاید این بهترین راهکار برای آن هاست تا شاد و آزادانه به بازیگوشی و شیطنت بپردازند.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *