چرا باید رویاهایتان را دنبال کنید، حتی اگر هیچ کس شما را تشویق نکند؟

۷ مرداد ۱۳۹۴ انگیزش , کار بازدید : 175
رویاهایتان را دنبال کنید

رویاهایتان را دنبال کنید

هرگاه در حال تلاش برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی تان هستید، مقاومت و پایداری را تجربه خواهید کرد.

گاهی اوقات این مقاومت درونی است، به این معنی که شما در مقابل خودتان مقاوم می شوید. به عنوان مثال، زودتر بیدار شدن از خواب برای رفتن به باشگاه در مقابل خوابیدن. قطعا فشار دادن دکمه ی ساعت و چرت زدن کار ساده تری خواهد بود.

مانند همین مسائل در کسب و کار نیز وجود دارد. گاهی اوقات به این خاطر که خواستید از یک نقطه ی بد دوباره آغاز کنید با موانع زیادی رو به رو می شوید.

تمام این ها مقاومت های درونی برای تغییر هستند. معمولا این گونه مقاومت ها نشانه های خوبی هستند. این یعنی شما خودتان را انعطاف پذیر کرده اید. اما با وجود این مقاومت های درونی، شما همچنان با مقاومت های خارجی از طرف دیگران نیز رو به رو هستید.

از طرف خانواده که به شما می گویند: «واقع بین باش، من می دونم که تو هنر را دوست داری، اما مطمئنی که نمی خوای در علوم مهندسی یا پزشکی یک متخصص باشی؟ وقتی که کم ترین درآمد برای هنرمندان است!»

به همکاران تان و کسانی که به شما می گویند: «می توانید شاد باشید، اگر در این وضعیت بد اقتصادی تنها یک کار ثابت داشته باشید و کارمند باشید.»

به دوستان تان و کسانی که شما را مسخره می کنند، شما را دلسرد می کنند و حتی زمانی را برای گوش دادن به شما نمی گذارند.

تمام این ها مخالفت های خارجی هستند. اگر به این آدم ها اجازه دهید تا بر روی تصمیم شما اثر بگذارند، نتیجه می تواند مصیبت آور باشد. این یک حقیقت است. افرادی که از شما انتقاد می کنند، شما را نادیده می گیرند و یا برای کاری که انجام می دهید و عاشق آن هستید شما را تحقیر می کنند، در واقع دلیل و علت کار شما را نمی دانند.

آن ها دلیل احساسات، رویاها و خواسته های شما و میزان اهمیت آن ها را نمی فهمند و این خوب است. این موضوع حقیقتا خوب است که طوری زندگی کنید تا دیگران آن را نفهمند.

بسیار خوب است که حرفه ای را انتخاب کنید که «معمولی و عادی» نیست.

بسیار عالی است اگر تمام شب را بیدار بمانید و روی چیزی که برای تان مهم است کار کنید، حتی اگر در حال حاضر آن کار برای شما پول ساز نیست.

این که دمدمی مزاج، ناجور و منفور باشید بسیار خوب است.

تنها چیزی که خوب نیست، این است که شخصیت منحصر به فرد خود را رها کنید و استعدادهای خود را پنهان کنید. به این علت که بعضی ها به خاطر پتانسیل بالقوه ی شما خجالت زده می شوند.

پس امروز، به سبک خودتان زندگی کنید. بعدها، تمام کسانی که شما را مسخره می کردند از شما خواهند پرسید: «هی، چه طور این کار رو کردی؟»

و تنها چیزی که می توانید به آن ها بدهید، یک لبخند از سر رضایت است.

کلمات کلیدی : , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *