۷ فایده ی ورزش منظم در بهبود دیگر بخش های زندگی تان

۹ خرداد ۱۳۹۴ سبک زندگی , سلامتی بازدید : 87

من اهمیت تعهد به انجام ورزش های روزانه را سال ها پیش درک کردم. فعالیت روزانه و تندرستی، فواید زیادی برای دیگر حوزه های زندگی من داشت. در حین پیاده روی روزانه، ایده های خلاقانه و راه حل های زیادی برای فعالیت های تجاری ام به ذهنم می رسید. بوکس، ورزش خوبی برای تخلیه ی خشم و استرس بود که باعث می شد در رویارویی با مشکلات روحیه ی بهتری داشته باشم. محدودیت هایی که در ورزش بر آن غلبه کردم، به من در دیگر حوزه های زندگی هم امید می داد. شما بدین وسیله هر روزتان را آن طور که می خواهید، پیش می برید. نظم و عادت هایی که به واسطه ی این کار ایجاد می شود؛ در دستاوردها، سلامتی، اهداف و روابط اجتماعی تان هم تأثیر می گذارد. ارزش های ورزش روزانه را دست کم نگیرید.
برخی از فواید ورزش عبارتند از:

– حفظ سلامتی و تندرستی
– افزایش شادابی
– کاهش خطر ابتلا به بیماری ها
– افزایش اراده
– افزایش تعامل مفاصل و ماهیچه ها
– افزایش توان فیزیکی
– بهبود شرایط قلبی، عروقی و تنفسی
– تغییر متابولیسم بدن
– کاهش وزن
– به تأخیر انداختن پیری
– بهبود روابط اجتماعی
– کاهش استرس

فواید ورزش به نوع ورزشی که می کنید، بستگی دارد. حال به بررسی فواید داشتن فعالیت روزانه در بهبود دیگر حوزه های زندگی می پردازیم:

۱- سلامتی و تندرستی

تندرستی و سلامتی می تواند اثر مثبتی بر زندگی هر شخصی داشته باشد. علاوه بر کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها و بهبود توانایی هایی مثل توانایی کار فیزیکی، می تواند به بهبود استقامت بدنی کمک کند. راه های بی شماری برای فعالیت و دستیابی به نتایج خاص وجود دارد. به عنوان مثال می توانید از مدیتیشن برای کاهش استرس، افزایش صبر و بردباری، قدرت و استقامت استفاده کنید. مهم نیست چه کسی هستید و چه شرایطی دارید، همواره راهی برای شما وجود دارد.

۲- «کاش می توانستم زودتر از خواب برخیزم»

برای آن هایی که آرزو دارند زود از خواب برخیزند، شروع روز با ورزش، راه خوبی برای خارج شدن از تخت خواب است. یک برنامه ی روزانه داشته باشید تا بتوانید خود را مورد ارزیابی قرار دهید. دستیابی به اهداف ورزشی تان می تواند روز شما را بسازد. بهانه ای که من زیاد می شنوم این است که با خستگی بعد از کار، نمی توان ورزش کرد. البته ممکن است دلیل قانع کننده ای باشد، اما اگر صبح ورزش تان را انجام دهید، دیگر لازم نیست برای ورزش در عصر نگران باشید.

۳- شما را تشویق به خوردن غذاهای سالم می کند

وقتی فعالیت دارید و یا حتی فعالیت ندارید، بدنتان برای جلوگیری از بی حالی، آسیب و ناکارایی ها نیاز به غذای کافی دارد. داشتن فعالیت ورزشی منظم می تواند شما را تشویق به تغییر عادات غذایی تان کند. خوردن غذای سالم فقط به جلوگیری از بیماری ها کمک نمی کند، بلکه در باز شدن روحیه، نحوه ی فکر کردن و تعامل با مسائل هم تاثیر دارد. درک عملکرد غذاها در بدن هنگام ورزش، به من نشان داد که عدم تعادل بین آن ها سبب مشکلات ثانویه ای همچون اضطراب، تحریک پذیری و عصبانیت می شود. هر آن چه می خوریم، بر وضعیت بدنی ما تأثیر می گذارد. بنابراین سعی کنیم وضعیت بدنی خود را در حالت ایده آل حفظ کنیم.

۴- زمانی برای ایجاد طرز تفکری قوی تر

داشتن فعالیت ورزشی منظم، مرا تشویق کرد تا زمانی را هم در روز به رشد شخصیتی و روحیه ای خود اختصاص دهم. همان طور که بدن ما نیازمند مراقبت برای تندرستی دارد، روح و ذهن ما هم به توجه نیاز دارد. من از ورزش به عنوان راهی برای ابراز احساسات و خالی کردن استرس هایم استفاده کردم. یک پیاده روی طولانی و یا دویدن همراه با راز و نیاز و دیدن تاثیر آن بر زندگی، شادابی روح و جسم را برایم به ارمغان آورد. در واقع، راهی بسیار عالی برای سپاس گزاری داشته هایمان در زندگی است.

۵- هدف گذاری و دستیابی

وقتی ورزش می کنید و به اهداف خود در زمینه ی ورزش دست می یابید، کاملاً مشخص است که می توانید همین روند را در دیگر حوزه های زندگی به کار گیرید. با داشتن تعهد به ورزش منظم و دیدن نتایج خارق العاده ی آن، به سرعت متوجه شدم که می توانم از این روند در زمینه های دیگر هم استفاده کنم. هدف گذاری در همه ی زمینه های زندگی، رشد دائمی و خارج شدن از محیط امن مان را تضمین می کند.

۶- موفقیت بیشتر در تجارت

ناامید هستید، استرس دارید و نیاز به حل و فصل مشکلات کاری تان دارید؟ تا به حال به ذهنتان خطور کرده است که از ورزش کردن، به عنوان راه حلی برای رهایی از مشکلات استفاده کنید؟ من از ورزش کردن برای کنار گذاشتن نگرانی ها و باز کردن ذهنم استفاده می کنم. تمرکز کامل روی فعالیت ورزشی ام، باعث شد مبتکرانه ترین افکار و کلمات برای نوشتن به ذهنم خطور کند. همچنین حین تلاش کردن تصور می کنم که چه طور می توانم همین تلاش را حین کارکردن هم داشته باشم. استرس، نا امیدی و اضطراب هم در حین فعالیت ورزشی از بین می روند. پس حرکتی کنید و به استقبال موفقیت های تجاری بروید.

۷- شادابی تان را افزایش می دهد

ورزش همراه با عادات سالم غذایی، شادابی و هوشیاری شما را افزایش می دهد. این یکی از بهترین چیزهایی است که من در مورد ورزش منظم دوست دارم. وقتی ورزش های مختلف را امتحان می کردم فهمیدم پیاده روی سریع، بهترین ورزش برای افزایش شادابی است. البته این برای هرکسی فرق می کند، پس من از شما دعوت می کنم تا بفهمید چه ورزشی بر شما این تأثیر را دارد. هوشیاری و شادابی، بدون شک ضامن دستیابی به اهداف کاری، تحصیلی و شخصی تان خواهد بود. دلایل دیگری هم برای مؤثر بودن ورزش در بهبود دیگر زمینه های زندگی وجود دارد. آن ها را بیابید و روش های مختلف را امتحان کنید. داشتن برنامه ی منظم و تعهد به اجرای آن، در ابتدای کار شاید سخت به نظر برسد اما من به شما توصیه می کنم که آن را تحمل کنید. مطمئنا فوایدش بیش از قسمت های سختش می باشد.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *