۳ علامتی که نشان می‌دهد بدن شما کم آب شده است

۱۱ خرداد ۱۳۹۴ سبک زندگی , سلامتی بازدید : 67

از هر متخصص تناسب اندامی که بپرسید، یک لیست از موانع مشترک ورزش کردن و از دست دادن آب را به شما خواهد داد که به احتمال زیاد همیشه باعث ورزش نکردن می‌شود. این یک قاتل است! شما برای ورزش، به آب نیاز دارید. شما با آن پیشرفت خواهید کرد. با این وجود هنوز هم بسیاری از زنان در روز بدنشان کم آب است. بنابراین، چه می‌شود؟ این ممکن است به خاطر این باشد که شما حتی دقیقاً نمی‌‌دانید چه زمانی بدنتان دچار کم آبی می‌شود. برای حل این مشکل، از «Greg Justice»، متخصص فیزیولوژی ورزشی در «AYC Fitness» در شهر کانزاس و نویسنده ی کتاب «تناسب اندام را به یاد داشته باشید»، درخواست کردیم تا لیستی از علائمی که نشان‌دهنده ی کم آبی بدن است را به ما معرفی نماید.

۱- سر درد دارید

در مواردی که بدنتان به طور مداوم مایع از دست می‌دهد، شما نمک‌های ضروری مانند سدیم و پتاسیم را نیز از دست می دهید، زیرا این املاح در مایعاتی هستند که بدنتان از دست می‌دهید. حالا به این توجه کنید: در واقع از دست دادن نمک، ترکیب شیمیایی خون تان را تغییر می‌دهد. مغز شما، به نوبه ی خود، به این تغییر فوق العاده حساس است و این حساسیت باعث سردرد می شود. آن را حس می‌کنید؟ هم‌چنین سردردها بسته به مقدار آبی که از دست می دهید، بدتر خواهند شد. هر چه آب بیشتری از دست بدهید، حجم خون تان بیشتر افت خواهد کرد و باعث می‌شود تا جریان اکسیژن کمتری به مغز برسد. «Justice» می‌گوید: “این باعث می شود رگ‌های خونی گشاد شوند و این عامل می‌تواند سردرد را بدتر کند.” نکته ی اخلاقی داستان: کم آبی برابر است با سردرد.

۲- ادرار شما بیش از حد زرد است

اووو… این شرم‌آور است، نه؟ اما این درست است. دلیل این اتفاق این است که ادرار شما بیش از حد با مواد زائد همراه است. «Justice» می‌گوید: “وقتی که بدن شما آب کافی داشته باشد، مواد زائد به راحتی خارج می‌شوند.اما زمانی که مایعات کافی در بدن وجود نداشته باشد، مواد زائد به راحتی خارج نمی شوند، پس همان ‌جا باقی می‌مانند.”

۳- یبوست می‌شوید

باز هم شرم‌آور است. اما، کاملاً درست است و دلیل آن تا حدودی مشابه گزینه ی قبلی است. ببینید، آب کمک می‌کند تا مواد زائد در روده ی بزرگ حرکت کنند و از بدنتان خارج شوند. «Justice» می‌گوید: “اگر آب به اندازه ی کافی وجود نداشته باشد، مواد زائد قادر نخواهند بود در بدنتان حرکت کنند و از آن خارج شوند”. به همین دلیل یبوست می شوید.

کلمات کلیدی : , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *