۵ مزیت غیر قابل انکار زندگی در یک خانه ی کوچک

۲۹ خرداد ۱۳۹۴ سبک زندگی , کارآفرینی بازدید : 97

من نمی‌خواهم بگویم خانه ی ما کوچک است، اما قطعاً در مقایسه با بسیاری از خانه های دیگر کوچک تر است. گاهی اوقات وقتی من به خانه ی دو طبقه و بزرگ دوستانم می روم و یا وقتی که خانه های بزرگ تری برای فروش می بینم، کمی حسادت می کنم.

فکر داشتن اتاق های اضافی برای اختصاص به نیازهایی مانند تناسب اندام و یا یک اتاق بازی، کاملاً خوب به نظر می رسد. با این حال، شما نمی توانید انکار کنید که خانه های کوچک تر، در دراز مدت مزایایی دارند. در ادامه، برخی از بهترین مزایای زندگی در یک خانه ی کوچک آورده شده است.

۱ – تسهیلات ارزان تر:

ما خانه ی یک طبقه ای داریم که به خوبی عایق شده است. این بدان معنا است که تاکنون به ندرت تهویه ی هوا و یا گرما را روشن کرده ایم. خانه ی بزرگ تر، هزینه های بیشتری برای گرمایش و تهویه ی مطبوع نیاز دارد. ما همچنین برق کم تری استفاده می کنیم، به این دلیل که یک اتاق، به راحتی با نور یک لامپ به جای یک لوستر روشن می شود.

۲ – تمیز کردن آسان تر:

اگر یک خانه ی کوچک شلوغ و درهم و برهم باشد، تمیز کردن آن کاملاً راحت است. کودک نوپای من می توانید در عرض چند دقیقه، اتاق های جلویی را به هم بریزد، اما خوشبختانه تنها چند دقیقه طول می کشد تا دوباره آن را تمیز کنم.

من خیلی دوست دارم آشپزخانه ای بزرگ تر با فضای بیشتری داشته باشم، اما با فضای محدودی که در حال حاضر دارم، مجبور هستم دائما آن را تمیز کنم و پیشخوان آشپزخانه را مرتب نگه دارم. افرادی که خانه ی دو طبقه ی تمیزی دارند را تحسین می کنم، چرا که تمیز کردن آن طاقت فرسا و وقت گیر است!

۳ – وسایل کم تر:

داشتن یک خانه ی کوچک تر من را مجبور می کند تا چیزهایی که واقعاً به آن ها نیاز دارم را ارزیابی کنم. باید از شر تجهیزات بزرگ ورزشی، اقلام بزرگ، اسباب بازی‌های کودک و موارد اضافی که فضای گران بهای گنجه‌ی من را اشغال می کنند، خلاص شوم‌.

زندگی با وسایل کم تر، واقعاً من را بسیار خوشحال می کند. این از نظر ذهنی، یک نوع آزادی تلقی می شود. تمیز کردن یک خانه ی بدون آشفتگی، آسان تر و سریع تر می باشد. خانه ی ما به طور کامل دکوراسیون شده است، بنابراین این حذف کردن وسایل، من را برای خرید دکوراسیون و یا چیزهای بیشتری برای خانه‌ام وسوسه می کند.

۴ – ارزش بیشتر در بازار:

ما نه تنها زمان کم تری برای خرید خانه‌ یمان صرف کردیم، بلکه ما شانس بیشتری هم برای فروش آن داریم. خریدارانی وجود دارند که می خواهند خانه های بزرگ بخرند، اما خریداران بیشتری وجود دارند که به دنبال خانه‌های کوچک تر هستند. خانه‌های کوچک یک طبقه، برای زوج‌های مسن، خانواده‌های کوچک و خانواده های کم درآمد جذاب تر هستند.

۵ – نزدیکی بیشتر در خانواده:

اندازه ی خانه، ما را وادار کرده تا دو فرزندمان با هم در یک اتاق بمانند. من می دانم که اگر خانه‌ی بزرگ تری داشتیم، وسوسه می شدیم تا از هم جدا شویم.

به یاد دارم با خواهرم به مدت هفت سال در یک اتاق بودم و از این متنفر بودم، اما احتمالاً این برای رابطه ی ما در دراز مدت بهتر بود. هنگامی که به عنوان یک نوجوان اتاقی برای خود داشتم، دور کردن خودم از خانواده آسان بود. خانه ی کوچک تر، احتمالاً می تواند برای حفظ ارتباطات خانواده بهتر باشد.

در حالی که خرید یک خانه ی بزرگ تر وسوسه انگیز است تا کمی رفاه بیشتری داشته باشیم، اما در نهایت، یک تصمیم غیر عاقلانه برای ما خواهد بود. این امر می تواند از نظر مالی غیر عاقلانه باشد و شادی بیشتری را هم تضمین نمی کند.

آیا شما یک خانه ی کوچک دارید؟ به نظر شما، دیگر مزایای زندگی در یک مکان کوچک تر چیست؟

کلمات کلیدی : , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *