۱۰ راه برای دوباره جوان شدن

۱۰ مرداد ۱۳۹۴ سبک زندگی , سلامتی بازدید : 130
10 راه برای دوباره جوان شدن

10 راه برای دوباره جوان شدن

گاهی اغلب از مردم می‌پرسم: «اگر فردا آخرین روز زندگی‌تان باشد، چگونه آن را می‌گذرانید؟» من می دانم که این دیدگاه با زندگی کنونی بسیاری از انسان ها مطابقت ندارد، پس وقت آن است که تغییراتی ایجاد کنیم!

گاهی اوقات چنان در الگوهای قدیمی و رفتارهایی در زندگی‌ خودمان، افراد دیگر و شرایط گیر می‌افتیم که همه ی زیبایی های زندگی را فراموش می کنیم. بهار احساس تازگی را به ارمغان می‌آورد و برداشت من این است که زمان مناسبی برای جوان شدن دوباره ی انسان هم می باشد. آن گرفتاری‌های زمستانی را بتکانید و برای ارزیابی مجدد و تجدید زندگی خود اقدام کنید!

در این جا تعدادی راهکار آورده شده است که برای تجدید دیدگاه و تغییرات مثبت، می توانید از آن ها استفاده کنید. خودتان را تا اندازه‌ای که می‌توانید به چالش بکشید:

۱ – به زندگی‌تان نگاه کنید و برخی از الگوهای رفتاری‌تان را که می‌خواهید از بین ببرید، انتخاب کنید

هیچ زمانی مانند حال وجود ندارد. امروز را روزی کنید که به عادات تان لگد می‌زنید و تغییراتی برای بهتر شدن ایجاد کنید.

۲ – اهدافی را که می‌خواهید در سه سال آینده به آن برسید، مجددا تنظیم کنید

سه سال زمان مناسبی برای دستیابی به اهداف مهم است. یک سال شاید برای رسیدن به هدف خاصی به اندازه ی کافی بلند نباشد، اما می‌توانید پیشرفت‌های بزرگی در سه سال داشته باشید! اهداف خود را روی کاغذ بنویسید و آن ها را در جایی که هر روز آن را می‌بینید، قرار دهید.

۳ – در مورد زندگی‌تان در چند سال گذشته تأمل کنید

به چه چیزی بیشتر افتخار می‌کنید؟ برای برخی از دستاوردهای خود جشن بگیرید. اگر شما با این کار مشکل دارید، پرسیدن این سوال از خودتان ممکن است به شما کمک کند. از خود بپرسید: «افراد برای تغییراتی در جهت بهتر شدن، چقدر جان دارند»؟ برای پاسخ به این سوال، خوب بیاندیشید.

۴ – خانه‌تکانی بهاری، یک راه آسان برای به دست آوردن یک دیدگاه تازه در زندگی است

جعبه‌های ذخیره‌سازی قدیمی که بیش از دو سال در زیر زمین و یا گاراژ قرار دارند را تمیز کنید و یا یک گنجه را که از آن اجتناب می‌کنید، مرتب کنید. خودتان را از شر چیزهای ناخواسته رها کنید (لباس، لوازم خانگی، کاغذها، لوازم الکترونیکی). این رهایی، کار شگفت‌آوری است.

۵ – محل مبلمان را در خانه تغییر دهی. یک اتاق را با رنگ جدید رنگ‌آمیزی کنید. عکس یا آثار هنری جدید را برای زیبا کردن یک گوشه ی یکنواخت و خسته کننده آویزان کنید

 تازه کردن احساس‌تان هنگامی که محیط اطراف را تازه می‌کنید؛ آسان‌تر است!

۶ – سعی کنید که ۲۴ ساعت خاموش باشید

 تلفن هوشمند، کامپیوتر و ابزارهای دیگر را خاموش کنید و به خودتان یک روز برای تفکر و تجدید هدیه بدهید.

۷ – به گلخانه بروید و تعدادی گیاه و گل برای حیاط خلوت، خانه و یا پنجره یتان بخرید

 به معنای واقعی کلمه، مقداری زمان برای «متوقف شدن و بویدن گل رز» در نظر بگیرید.

۸ – برای شخص دیگر یک کار خوب انجام دهید

در یک بیمارستان و یا پناهگاه به افراد کمک کنید. یک کار تصادفی از روی مهربانی برای یک غریبه انجام دهید، یک کارت پستال برای یک دوست و یا اعضای خانواده‌تان که مدتی از او خبر ندارید بفرستید. یان کار معجزه می کند.

۹ – یک شخصیت جدید را امتحان کنید

یک شخصیت ایجاد کنید و یک روز مانند او عمل کنید. نگاه‌تان، فعالیت‌هایتان و نحوه ی تعامل‌تان را با افراد دیگر تغییر دهید. این فرصت را برای ارزیابی مجدد سیستم اعتقادیتان داشته باشید. منبع احساسا‌ت خود را در مورد یک موضوع بررسی کنید و هر دو طرف آن را کشف کنید.

۱۰ – برای یادگیری، از چیزی جدید الهام بگیرید

از یک موزه و یا بنای تاریخی بازدید کنید. به کتابخانه ی عمومی بروید و در میان قفسه‌های آن راه بروید و ببینید کجا به آن جذب می‌شوید.

امیدوارم برخی از این پیشنهادات را امتحان کنید و برای برآوردن چند ایده‌ی خوب، از آن ها الهام بگیرید. از مزایای تغییر فصل برای ایجاد چند تغییر مثبت در زندگی‌تان بهره بگیرید. فصل های خوبی داشته باشید!

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *