۶ روش، برای داشتن دندان هایی سفید و لبخندی چون ستارگان سینما

۲ خرداد ۱۳۹۴ سبک زندگی , سلامتی بازدید : 102

۶ روش، برای داشتن دندان هایی سفید و لبخندی چون ستارگان سینما

سفید بودن دندان و لبخند شما ضروری است، اما وقت گذاشتن برای ویزیت دندانپزشک همیشه به آسانی اتفاق نمی افتد. گاهی اوقات شما نمی خواهید از محلول های شیمیایی برای کمی سفیدتر کردن دندان های مروارید گونه ی خود استفاده کنید. خوشبختانه شما مجبور به انجام این کارها نیستید. تنها کافی است این توصیه های ساده ی را امتحان کنید.

۱- آب اکسیژنه و خمیر جوش شیرین

طبق گفته ی «کیت آربیتمن»، دندانپزشک : “جوش شیرین و آب اکسیژنه از قدیمی ترین روش های سنتی سفیدکننده ی دندان می باشند. افراد زیادی پس از چند ثانیه از شستن دندان هایشان با آب اکسیژنه ی رقیق به نتایج دلخواه خود رسیده اند.”
او ترکیب جوش شیرین و آب اکسیژنه و بدست آوردن ماده ی خمیری مانندی از آن را نیز به جای خمیردندان های سنتی پیشنهاد می دهد. فقط چند قطره از آب اکسیژنه ی سه درصد را به جوش شیرین خالص اضافه کنید و تا جایی که خمیر شکل بگیرد آن را هم بزنید. سپس مقداری از آن را مثل همیشه روی مسواک خود بزنید و استفاده نمایید.

اما این خمیر بنا به توصیه ی «گری کوراتولا» نباید خمیر دندان همیشگی شما باشد، چون هر دو مواد تشکیل دهنده ی آن ساینده هستند. به همین دلیل وی توصیه می کند که از این ماده ی دست ساز، سه تا پنج روز استفاده کنید و سه تا شش ماه تا استفاده ی مجدد آن فاصله بگذارید.

۲- خمیر توت فرنگی

دکتر «کراتولا» می گوید: “توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که برای محو کردن لکه های قهوه، و چای از روی دندان بسیار خوب است.”
یک یا دو توت فرنگی را نرم کنید و تقریباً یک قاشق چای خوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. با استفاده از یک مسواک بچه گانه، این ترکیب را به مدت پنج تا هفت دقیقه روی دندان های خود بمالید این کار کمک می کند تا این ماده به بین دندان ها نفوذ بهتری داشته باشد. سپس دندان های خود را بشویید و تمام دانه های باقی مانده ی توت فرنگی را از بین دندان ها بیرون بکشید.
باز هم اگر زیاد از این ماده استفاده کنید، اسید موجود در این خمیر می تواند باعث ساییدگی دندان ها شود. دندانپزشکی به نام «آنجلیکا شین» می گوید: “این کار نهایتاً دندان ها را بیشتر مستعد لکه می کند. بنابراین از این ماده هر روز استفاده نکنید.”

۳- ماسک موز

دکتر «کوراتولا» می گوید: “می توان از پوست داخلی موز که سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز و سایر مواد معدنی است برای سفید کردن دندان استفاده کنید. مواد معدنی و مغذیِ موجود در یک موز، جذب مینای دندان تان می شود و اثرات سفید کنندگی بی ضرری بر آن ها می گذارد.” وی توصیه می کند: “پس از مسواک زدن و کشیدن نخ دندان، یک موز رسیده را پوست بکنید و یک تکه از آن را به مدت دو دقیقه روی دندان های خود بمالید. سپس دهان خود را شسته و دوباره این کار را قبل از خواب تکرار نمایید.

۴- شستشو با سرکه ی سیب

«کوراتولا» می گوید: “سرکه ی رقیق سیب، به هر خمیر دندانی کمک می کند. با سرکه ی سیب صدای انفجار لکه ها در می آید.” وی رقیق کردن این سرکه را با نسبت سه به یک آب و سرکه ی سیب پیشنهاد می کند. پس از رقیق کردن، سرکه را طبق معمول با یک خمیردندان کاملاً طبیعی ترکیب کنید و مسواک بزنید.

۵- خمیر روغن نارگیل

«واین پری»، رئیس پخش محصولات «Greensations» که یک برند پر فروش محصولات کاملاً طبیعی زیبایی است، می گوید: ” نارگیل حاوی اسیدهای چربی است که وقتی با بزاق دهان انسان ترکیب شود به آنزیم های سفیدکننده ی دندان تبدیل می شود. ترکیب بزاق شما و این اسیدهای چرب، یک مولکول اکسیژن تولید می کند که با لکه های روی دندان پیوند شیمیایی برقرار می کند. این رادیکال های آزاد اکسید شده، باعث به وجود آمدن یک عکس العمل شیمیایی می شود که لکه ها را با مسواک و شست و شو از بین می برد.”
اما چرخاندن روغن در دهان به مدت بیست دقیقه برای همه لازم نیست. «پِری» به جای این کار، یک خمیر دندان ساده ی روغن نارگیل را پیشنهاد می دهد. ابتدا یک فنجان روغن نارگیل را تا جایی که به مایع تبدیل شود، گرم کنید. سپس دو قاشق چای خوری جوش شیرین و پنج تا ده قطره از اسانس روغن نعناع طبیعی را به مایع اضافه کنید و مخلوط کنید. نعناع برای طعم دهندگی و افزودن خاصیت های ضد میکروبی به لثه های سالم است.

۶- خمیر زغال چوب

زغال چوب به دلیل خاصیت ضد مسمومیتش یکی از جدیدترین اخبار روز است. «جوزف بنکر»، دندانپزشک درمانگاه مراقبت های خلاقانه ی دندان در شهر «نیوجرسی» می گوید: «این ماده، روش دستی مناسبی برای سفید کردن دندان ها نیز می باشد. وی در ادامه می گوید: «دانه ها پر از منفذهای ریز هستند و باکتری ها را قبل از لکه کردن دندان محاصره می کنند.» طبق گفته ی او: “زغال چوب را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و به تمام سطوح دندان هایتان به آرامی بمالید. به مدت دو دقیقه آن را به همان حال رها کنید و بعد دندان هایتان را با آب بشویید تا تمام زغال ها پاک شوند.”

کلمات کلیدی : , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

2 پاسخ به “۶ روش، برای داشتن دندان هایی سفید و لبخندی چون ستارگان سینما”

  1. سلام
    مطلب بسیار خوب و مفیدی بود
    با تشکر

  2. سلام
    خسته نباشید، مطالب بسیار خوب و مفید هستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *