جملاتی موثر در میان ستارگان برای آغاز سال جدید

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ سبک زندگی بازدید : 36

جملاتی موثر در میان ستارگان برای آغاز سال جدید

از ستاره های سینما به عنوان الگو برای رسیدن به تصمیمات سال جدید استفاده کنید. به آنها بنگرید… یا به صحنه هایی از فیلم و جملات به یاد ماندنی که شخصیت های اصلی آن بیان می کنند.

آیا برای برنامه ریزی و دستیابی به تصمیمات جدید خود در سال نو، نیاز به مشاوره و یا امدادهای غیبی دارید؟!

«دیلان توماس» می گوید: «شب ها با نگاهی مثبت و به آرامی، روز خود را مرور کنید، گذشته ها باید سوخته و در انتهای هر روز به خاک سپرده شوند. برای گذشته ها جنجال به راه نیندازید. بخروشید، در برابر خاموش شدن نور و زیبایی های زندگی بخروشید.»

هنگامی که برای سال جدید خود اهداف کوتاه مدتی دارید، این کلمات را در ذهن خود مرور کنید. پیش بروید و برای کامل کردن هدف های روزانه ی خود تلاش کنید.

اجازه دهید خاموش شدن نور همان غروب آفتاب باشد و روز را یک فرصت جدید برای ساختن زندگی عالی و خوشبختی مضاعف قلمداد کنید. به سوی کامل کردن وظایف در دست اقدام خود پیش رفته و فعالیت های خود را آغاز کنید.

«کوپر» معتقد است: «من یک آرزو دارم که مبنای آن به گذشته بر می گردد. اما برای رسیدن به آن باید هم اکنون تلاش کنم.»

بینش و درک درست درون هر فرد وجود دارد، فقط کافی است تا به آن گوش دهید. چند مرتبه خودتان را برای توجه نکردن به احساس پرخوری تنبیه کرده اید؟ برای دنبال کردن غریزه ها شجاع باشید. اگر شرایطی پیش آمد که نسبت به هدف ها و یا مسیرتان دچار شک و تردید شدید، آن گاه باید توقف کرده و همه چیز را مجدد ارزیابی کنید. اگر شک شما درست بود و هدفتان خوب نبود آن را به سرعت حذف کنید . انتخاب های شما می توانند قابل تغییر باشند. خوب است که روی مسیر جدیدتان برای رسیدن به هدفی نو، تمرکز کرده و کنترل مضاعفی روی آن داشته باشید.

«ممکن نیست.» (کیس)

«نه، لازم نیست.» (کوپر)

مالک انتخاب های خود باشید. اراده و اطمینان شما برای اجرا و درستی اهداف، بسیار لازم و ضروری است. چگونگی نزدیک شدن به یک مسأله، همان چگونه پیدا کردن راه حل است. کلید یافتن جواب این است که هرگز شکی وجود نداشته باشد. بدانید که تنها در درون خود می توانید به صحت  هدفتان دست یابید و راه درست را تشخیص دهید. درون شما مسیر صحیح را می شناسد و انتظارات شما را برای تکمیل آن برآورده و اجرا خواهد کرد.

«عشق چیزی برتر از زمان و مکان است.» (براند)

عاشق تصمیمات سال جدید خود باشید. همان اهداف سال گذشته را برای خود لیست نکنید . آنها لازم است دوباره به صورت کاملاً جدی بررسی شوند. برای رسیدن به اهدافتان از جمله های مثبت استفاده کنید. حتی دلایلی را که به خاطر آن هدف هایتان را تعیین می کنید، به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. این دلایل نیز باید مثبت بوده و حس خوبی به شما بدهند. به طور مثال اگر شما به این دلیل که از شکل بدن خود نفرت دارید، در جستجوی کم کردن وزن هستید، به جای آن کم کردن وزن به این دلیل که عاشق بدن خود هستید را انتخاب کنید.

آن بدن منحصراً به شما تعلق دارد. پس باید عاشق آن باشید و از آن مراقبت کنید.

«بنابراین چگونه شما قصد دارید دنیا را به دست آورید؟» (کوپر)

«ما منظورمان این نیست که دنیا را ذخیره کنیم، منظور ما رها کردن آن است.» (براند)

علل ناکامی را بررسی و زمان لازم برای کنار گذشتن آن ها را مشخص کنید. یکی از دلایل این که اهداف گذشته شما ممکن است هرگز برآورده نشوند این است که، شما مدت هاست زمان خود را برای بررسی و تفکر پیرامون نرسیدن به هدف های گذشته ی خود، اختصاص داده اید. در این حالت شما از زمان حال خود عقب مانده اید. زمان پیوسته در حال گذر است. پس باید قدر همه ی لحظات را بدانیم. اگر زمان رسیدن به هدفی گذشت، پس دیگر لازم نیست وقت خود را دوباره به آن اختصاص دهید و این گونه از هدف های فعلی خود عقب بمانید. به آنچه که شما را خوشحال کرده و موفقیت آمیز بوده است، تفکر کنید. به خودتان فکر کرده و سعی نکنید ایده آل ها و اهداف شخص دیگری را اجرا کنید. اهداف انسان ها برای خود آن ها برنامه ریزی می شود. برای مراقبت از خود به اندازه ی کافی شجاع باشید. مطمئن باشید که موفق می شوید.

«قانون مورفی به این معنی نیست که چیز بدی اتفاق خواهد افتاد. به معنی این است که هر آن چه می تواند اتفاق بیفتد، اتفاق خواهد افتاد.» (کوپر)

یاد بگیرید که در راه پر پیچ و خم تفریح کودکان، در لحظات غیر منتظره برانید. گاهی در زندگی مجبور به عقب نشینی می شویم. همیشه مسیر رسیدن به خوشبختی و موفقیت هموار نیست. گاهی بدون اختیار اجازه می دهیم تا ناکامی خود را به ما نشان بدهد و در این لحظات حتی ممکن است از خط پیشرفت خارج شویم. سعی کنید اجازه دهید افکارتان به طرف سازگاری دوباره و راه جدید حرکت کند. می بینید که با وجود مسیرهای انحرافی، نتیجه ی پایانی مثبت خواهد شد. تلاش کنید تا باعث رشد و تقویت تصمیم های خود شوید.

«ما رو به بالا به آسمان نگاه می کردیم و از جایگاه خود در میان ستارگان در شگفت بودیم. اما اینک، ما فقط به پایین نگاه کرده و نگران جایگاه خود در زباله ها هستیم.» (کوپر)

رؤیاهای بزرگ را به خاطر داشته باشید. اگر شما عوامل باخت را آن گونه که قبلا توصیه گردید کنار بگذارید، زمان جایگزینی آن ها با اهداف بهتر و احتمالاً بزرگ تر رسیده است. به جای برنامه ریزی برای پیاده روی ۱۰ مایل در هفته، به آن به عنوان یک تمرین برای دو ماراتن فکر کنید و در نهایت به عملکرد بهتری دست خواهید یافت.

«شاید ما زمان زیادی صرف سعی کردن برای رسیدن به تئوی های خود بدون برنامه ریزی کرده ایم.» (براند)

آماده سازی برای موفقیت لازم است، ولی تمام وقت خود را صرف طراحی و اجرا نکنید. یکی از دلایلی که مجلات رژیم، یک غذای خوشمزه را روی جلد نشریه ی خود پر رنگ و برجسته می کنند، این است که آن ها می دانند خواننده هایشان افراط گرا هستند. به جای امیدواری، تفکر صرف و برنامه ریزی، تلاش برای رسیدن به هدفتان را آغاز کنید. این فعالیت شماست که سرانجام موجب موفقیت می گردد. اما به خاطر داشته باشید که فعالیتی باعث رسیدن به هدف می شود که توأم با برنامه ریزی صحیح باشد.

«ما هنوز پیشگام هستیم، ما ساده شروع کرده ایم. بزرگ ترین دستاوردهای ما نمی توانند پشت سر ما باشند به دلیل اینکه سرنوشت ما دروغ بزرگی است که بالای سر ما قرار گرفته.» (کوپر)

چرا در اولین موفقیت متوقف شویم؟ اجازه دهید یک عمل در عمل دیگر حرکت کند. درس هایی که شما از شکست یا موفقیت می گیرید، می تواند انگیزه ای برای حمله به تصمیم های بعدی در لیست شما باشد. فعال باشید و سعی نکنید برای نیمی از هدف تحقق یافته برنامه ریزی کنید. سرنوشتی را که نقشه ی آن را خود کشیده اید، دنبال کنید.

«من قصد ندارم آن را بسازم.» (براند)

«بله، این تو هستی، تو باید آنرا بسازی.» (کوپر)

لیست پشتیبان ها و حامیان خود را بنویسید. هیچ شخصی مثل یک جزیره نیست. او به زندگی گروهی نیاز دارد . او برای این که شاد باشد، به بودن در میان دیگران نیاز دارد. برای این که مسیر خود را آسان تر کنید، در زمانی که کار خوب پیش نمی رود، به دوستان و فامیل خود رجوع کنید. اگر شما خودتان را با افراد خوب احاطه کرده باشید، آن ها اهداف شما را به شما یادآوری خواهند کرد. اگر بدخواهان شما را وا دارند که از مسیر خود منحرف شوید، راه حل دیگری را به لیست اضافه کنید. دوستان جدیدی برگزینید.

 

 

 

 

کلمات کلیدی : , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *