بهترین توصیه های تونی رابینز برای کسب موفقیت تا مرز بی نهایت

۱۹ تیر ۱۳۹۴ انگیزش , کار بازدید : 184

اغلب “تونی رابینز” را به عنوان یک مربی زندگی چرب زبان در برنامه های آموزشی تلویزیون می شناسند. اما شهرت او بیشتر به خاطر کمک به برخی از قدرتمندترین، ثروتمندترین و موفق ترین افراد از قبیل: سرپرست بیلیونر صندوق سرمایه گذاری، “بایول تیودر جونز”، مبارز ضد تبعیض نژادی “نلسون ماندلا”، موسس سایت “salesforce.com” و آقای مدیر عامل “مارک بنی اف” است. در مصاحبه “اریک شورنبرک” سردبیر ارشد نشریه “Inc” با رابینز برخی از بهترین آموزه های او را از سابقه خدمت طولانی مدتش به عنوان مربی زندگی بدست آوردیم. رابینز می گوید پس از بحران اقتصادی، افرادی را دیدم که خانه، کار و هر آنچه که تمام عمر برای آن زحمت کشیده بودند از دست دادند. صدمات ناشی از بحران سال ٢٠٠٨ هنوز هم گریبانگیر آمریکایی هاست، اما نظر رابینز این است که با تمام این اوصاف باز هم می توان موفق شد.

در ادامه به تفصیل مهمترین توصیه های رابینز برای کارآفرینان می پردازیم.

کارتان را تنها با یک کارمند آغاز کنید

از نظر او نخستین گام برای کسب موفقیت اقتصادی، اعتماد به توانایی هایتان است. رابینز می گوید:

باید بدانید بازی هنوز هم قابل برد است.” لزوما نباید “بایول تیودر جونز” باشید تا پول بدست آورید، همین حالا پولتان را به گردش درآورید. او در ادامه افزود: ” بنا به دلخواه کاری اقتصادی و بدون هیج کارمندی آغاز کنید، با این کار پس انداز اولیه فوق العاده ای خواهید داشت که برای تمام عمر منبع درآمدتان می شود.” به عقیده رابینز برای آغاز به کار نباید منتظر سرمایه ای هنگفت بمانید، بلکه با همان سرمایه اندک باید دست به کار شوید.

برای اینکه یک سرمایه گذار بزرگ شوید، باید با وجود نداشتن دانش عالی، حتی الامکان انتخاب های خوبی انجام دهید. نخستین گام عدم انتظار برای انباشتن ثروت است. تصور اینکه با پول بیشتر می توانید سرمایه گذاری کنید و اینگونه به صرفه تر خواهد بود، خیالی باطل است. رابینز بر این عقیده است که: “مهمترین کاری که باید انجام شود، شروع سرمایه گذاری از همین حالاست، با این کار دروازه های سودآوری را خواهید گشود.”

رابینز داستان یکی از کارمندان “یو.بی.اس” را بازگو می کند که چگونه وقتی هرگز نمی توانست طی یک سال بیش از ١۴،٠٠٠ دلار بدست آورد، در نهایت با ثروت ٧٠ میلیون دلاری و “حتی بدون به ارث بردن یک سکه ده سنتی” بازنشسته شد. یکی از دوستان “تیودر جانسون” به او گفته بود هر ماه ٢٠٪ از حقوقش را قبل از آنکه هزینه شود، پس انداز می کرده و برای اینکه این پول دست نخورده باقی بماند آن را یک بدهکاری مهم (قسط) می پنداشته که چاره ای جز پرداختش ندارد و همین کار باعث شد پس از سال ها سرمایه اش انباشته شود و بتواند ثروتی ٧٠ میلیون دلاری بسازد.

اعتبار کسب کنید و به اطرافیانتان کمک کنید

رابینز از شما می خواهد رویاهای بزرگ در سر بپرورانید، خلاقانه عمل کنید و زندگی سرشار از موفقیت بی حد و مرز را تجربه نمایید. اما برای رسیدن به این هدف باید از کارهای کوچک شروع کنید و به پیش بروید. افراد همیشه ثروتمند یک شبه به این ثروت نرسیده اند، آنها شروع به کسب اعتبار و کمک به مردم کرده اند. می توانید با کلاهبرداری هم به ثروت برسید اما اگر می خواهید ثروتمند بمانید باید مردم دار باشید. وقتی اولین فرزند رابینز متولد شد، درآمد او در سال تنها ٣٨،٠٠٠ دلار بود. اما سال بعد او توانست این مبلغ را به ١،٠٠،٠٠٠ دلار برساند. او می گوید “این جهش به مهارت جدیدی نیاز نداشت، بلکه از نظر روانی به آن احساس نیاز می کردم.”

“جیم روحن” مشاور و سخنگوی کارآفرین و الهام بخش رابینز، دو درس مهم درباره چگونگی بکارگیری قویترین استعدادها و منابع برای رسیدن به موفقیت به او داد: “استعدادهایتان را دریابید و راهی برای شکوفایی آنها در جهت ارائه خدمات بیشتر پیدا کنید و بدین طریق به اعتبارتان بیافزایید.” همچنین تعامل با دیگران یک قدرت محسوب می شود. رابینز به نقل از روحن می گوید “اگر می خواهید به هدفتان برسید باید با گلچینی از بهترین ها ارتباط برقرار کنید.”

وقتی رابینز به روحن کفت باید زندگی اش را تامین کند روحن درباره اهدافی که داشت و نیازی که به برقراری ارتباط با بهترین پول سازان می دید، صحبت کرد. هدف رابینز کسب ثروت بیشتر بود پس روابط خود را با بهترین بانکداران سرمایه گذاری توسعه داد. او می گوید: “حدود دو سال بود که پیگیر این قضیه بودم، اما در ظاهر هیج نتیجه کاری برایم نداشت. تا اینکه روزی یکی از آن روابط منجر به معامله ای شد که ۴٠٠ میلیون دلار در یک روز برایم سود آورد و اینگونه بود که یک شرکت سهامی عام تاسیس کردم. اگر تمام عمر به تنهایی کار می کردم هرگز به جایگاه امروزم نمی رسیدم، از این رو ارتباط با دیگران را برای خود یک لازمه می دانم.

هیج کس به تنهایی رشد نمی کند، همه به کمک هم نیاز دارند. اگر هدف خاصی دارید مانند پول درآوردن، تاسیس یک شرکت، کمک به گرسنگان و… پس ناگزیر به ارتباط با دیگران هستید.

 او می گوید: “من رشد فردی ام را نتیجه چالش کردن و تعامل با دیگران (کسانی که در سطح بالاتری از بازی زندگی قرار داشتند) می دانم. برای هم بازی شدن با آنها باید بازی خودتان را انتخاب کنید، باید رشد کنید. “اگر چنین افرادی را پیرامونتان دارید در واقع به اعتبار خودتان می افزایید.”

همیشه تشنه باشید

رابینز به عنوان مربی کارآفرینان بیلیونری مانند “مارک بنی اف” و “ریچارد برانسونتفاوت انسان های موفق و ناموفق را می داند. او می گوید، “مهمترین عامل موفقیت، عطش برای کسب آن و پایداری بر این عطش است. بهترین کارآفرینان دنیا هرگز عطششان فرو نمی شیند. آنها تشنه پیشرفت، تشنه کمک به دیگران و تشنه بخشش اند.” به عقیده او عطش بسیار مهمتر از هوشمندی است چرا که انسان های تشنه ی موفقیت، هرگز با شکست خوردن از حرکت نمی ایستند.

کلمات کلیدی : , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *