با این ۵ رایحه، بهره وری خود را افزایش دهید

۴ تیر ۱۳۹۴ بهره‌وری , سبک زندگی , کار بازدید : 147

بیشتر ادارات بوی قهوه و چای مانده و یا جوشیده، دستگاه کپی از کار افتاده و بویی از ناامیدی و کسالت می دهند. چه بویی بر روی حوصله و حال شما تاثیر می گذارد؟ بسیاری از افراد، بدون تردید پس از پرسیدن این سوال، نام گیاهی را می آورند و یا به عطر خاصی اشاره می کنند. جالب است که آن ها می دانند چه رایحه ای به آن ها انرژی می دهد، اما از آن استفاده نمی کنند. تا حدی احمقانه به نظر می رسد که چرا ما به رایحه ای که در فضای کارمان جریان دارد، اهمیت نمی دهیم.

در ژاپن، استفاده از هر رایحه ای در محیط کار برای آرامش و احساس راحتی کارمندان غیر معمول است. یک شرکت عطر ژاپنی به نام «تاکاساگو» اخیراً نشان داده است که وقتی رایحه ی لیمو در فضا آگنده باشد، امکان بروز غلط املایی تا ۵۰ % کاهش پیدا می کند.

این بدین معنا است که در دنیای تجارت، کارخانه های ارائه دهنده ی عطر و ادکلن، در بازارهای خرده فروشی خود به منظور افزایش مشتری تجربه ی حسی هر رایحه را مد نظر قرار می دهند و این روش برای آن ها پول سازتر خواهد بود.

چه رایحه و بویی می تواند کارایی شما را افزایش دهد؟ چه بویی می تواند باعث جرقه زدن مغز شما شود؟ ما در این مقاله، چند رایحه که می تواند مشام شما را نوازش دهد و سطح بهره وری شما در محیط کار را بالا ببرد، ذکر می کنیم.

۱ – رزماری

رزماری

رایحه رزماری

رزماری می تواند به شما در آزاد فکر کردن، تقویت حافظه و پرانرژی کردن ذهن تان کمک کند.

۲ – یاسمن

یاسمن

رایحه یاسمن

این رایحه به شما در به آرامش رسیدن و ریلکس شدن کمک می کند. یاسمن می تواند تنش و اعصاب را تسکین دهد.

۳ – مرکبات

رایحه مرکبات

رایحه مرکبات

بوی تمام مرکبات فواید مثبتی دارد. گریپ فروت می تواند به مبارزه با خستگی ذهنی کمک کند، لیمو نشاط بخش است، ‌پرتغال می تواند استرس را کاهش دهد و عرق بهار نارنج، حتی برای درمان افسرگی استفاده می شود.

۴ – اسطوخودوس

رایحه استوخودوس

رایحه استوخودوس

این گیاه، یک رایحه ی بسیار ملایم دارد. اسطوخودوس استرس را درمان می کند و اضطراب را کاهش می دهد.

۵ – قرص نعناع

رایحه نعنا

رایحه نعنا

بوی نعناع انرژی زا و شادی آور است. قرص نعناع برای تحریک و تمرکز ذهن توصیه می شود.

نکات :

رایحه ها برای افزایش بهره وری

رایحه ها برای افزایش بهره وری

اگر به دنبال رایحه های ضروری در زندگی تان هستید، مطمئن شوید که ابتدا توصیه های ایمنی را مطالعه می کنید. بیشتر مدیران شرکت ها، از این گونه پپیشنهادات استفاده می کنند تا کارمندان را از چرت و کسالت در آورند. شاید شما هم نیاز داشته باشید تا از روغن های معطر طبیعی و عودهای سنتی استفاده کنید.

شما می توانید یک خوشبو کننده ی برقی خریداری کنید، که قابلیت اتصال به برق و یا حتی USB را داشته باشد. یک کاسه آب محتوی چند قطره روغن معطر، در نزدیک یک منبع گرمایشی می تواند فضا را تغییر دهد. یک ظرف از گل های معطر، هیچ خطر بهداشتی و یا ایمنی برای شما ندارد و همان کار چوب های بامبوی معطر و گروه های پلیمری عطر را انجام می دهد. هیچ کس نمی خواهد که فضای کاری آزار دهنده و کسالت باری داشته باشد، شما می توانید هر زمان که احساس خستگی کردید، با یک رایحه ی مناسب فضا را تغییر دهید.

در نهایت، اگر واقعاً مایل به استنشاق بویی هستید که خلق و خوی شما را بهتر کند، یک راه حل سریع استفاده از دستمال های معطر است که راندمان مغزی شما را به قدر کافی افزایش می دهد.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *