با گفتن این ۱۰ دروغ به خود، از موفقیت دور می شویم

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ بهره‌وری , کار بازدید : 164

با گفتن این ۱۰ دروغ به خود، از موفقیت دور می شویم

آیا تا بحال پیش نیامده که با فکر کردن به شیوه خاصی راه رسیدن به موفقیت را برای خود دشوار کرده باشید؟ خیلی از مردم به دلیل اینکه از شکست می ترسند، با حداکثر توان تلاش می کنند. گفتن دروغهای کوچک به خود، ممکن است اثر بدی در زندگی تان داشته باشد. افکار منفی را از خود دور کنید تا از بیشترین توان و انرژی خود استفاده کنید.

در این مقاله ۱۰ دروغی که با گفتن آنها به خود راه رسیدن به موفقیت را مشکل می کنیم، ذکر شده است:

۱- روز سخت و پرمشغله ای است، چرا امروز باید این کار انجام شود

انسانهای موفق می دانند که همواره باید نسبت به مسائل دید کلی داشته باشند. تصور رسیدن به موقعیت بهتربه شما انگیزه قوی می دهد و همچنین مشوق شما برای تلاش بیشتراست. به  جای تمرکز روی این که چه روز سختی را پشت سر گذاشته اید، یکی از کارهایی را که با انجام آن به هدف تان نزدیک تر شده اید را بنوسید. مسیری که شما را به هدف تان می رساند پستی و بلندی دارد، و اگر اهداف شما نیازمند تلاش بیشتر است، به معنی این است که وقتی به آنها برسید حال بهتری خواهید داشت.

۲- من هر کاری را که می توانستم انجام دادم

اگر فکر می کنید با کمی تلاش بیشتر احتمالا به نتایج فوق العاده ای می رسید پس برای بیشتر تلاش کردن به خود انگیزه بدهید. ممکن است کاری انجام داده باشید ولی با انجام آن به بهترین شکل، کار خود را به یاد ماندنی کنید. دوباره به کاری که انجام دادید توجه کنید، چه ترفندی می توانید به کار ببرید تا فوق العاده شود. کمی سخت تر کار کردن بهتر از این است که پشیمان شوید که چرا از همان ابتدا همه تلاش خود را نکردید.

۳- اون موقعیت باعث شد احساس تیره بختی کنم، و حرفی برای گفتن نداشتم

چه موقعیت پیش آمده ارتباط یا کار باشد، احساس بد شما دلیلی دارد. هرچند که ممکن است جلو رفتن و ادامه دادن در آن موقعیت سخت باشد ولی فراموش نکنید که تا تغییری ایجاد نکنید موفقیتی کسب نمی کنید و نتایج متفاوتی هم نمی گیرید. کاری را که می توانید برای بهتر شدن شرایط انجام دهید، پیدا کنید ولی  همچنان در نظر داشته باشید که گاهی زمان  ایجاد تغییر است. پس بجای حذف رویدادی که باعث احساس بد در شما شده است، شرایط را به نحوی تغییر دهید تا شما را به هدف مطلوب برساند.

۴- من نمی دانم چطور شروع کنم

گاهی حتی افراد فوق العاده موفق نمی دانند که از کجا باید شروع کنند، احتمالا در چنین شرایطی زمان  تجربه کردن و شروع آموزشهای جدید است. اجازه ندهید عدم اعتماد به نفس مانع از رسیدن شما به اهداف تان شود. به جای تمرکز روی این موضوع که نمی دانید چطور شروع کنید، دنبال پیدا کردن راههایی برای رسیدن به هدف تان باشید. که احتمالا ممکن است سؤال کردن از کسی یا جستجو در اینترنت باشد. یک نفس عمیق بکشید، و همه تلاش خود را برای رسیدن به راه حل انجام دهید.

۵- من هیچ پولی ندارم

گاهی حتی ممکن است در حساب بانکی موجودی داشته باشید، ولی راه درست خرج کردن آن را ندانید. شما در برابر پول و ثروت خود مسئول هستید، بنابراین قبل از خرج کردن از خودتان بپرسید که آیا این شیوه خرج کردن باعث پشیمانی من نمی شود؟ همیشه قبل از خرج کردن، مطمئن شوید که اینکار باعث پیشرفت رو به جلو شما می شود و نه بالعکس.

۶- یک موقعیت بزرگ به من پیشنهاد شده است، ولی برای رسیدن به آن باید زیاد تلاش کنم

اگر شما می خواهید هم در زندگی شخصی و هم در زندگی شغلی خود موفق شوید، هیچ وقت راحتی زودهنگام را به جای پاداش  بلند مدت، انتخاب نکنید. اگر دوست دارید موفق شوید، لازم است برای  تلاش بیشتر به خود انگیزه بدهید. از فرصت هایی که برای شما پیش می آیند، استفاده کنید. با این فکر که پس از به پایان رسیدن کار سخت شما احساس فوق العاده خوبی خواهید داشت، برای پیشرفت به خود انگیزه بدهید.

۷- من در حال حاضر بیش از حد خسته ام

سعی کنید برای هر امر مهمی که پیش می آید، عذر تراشی نکنید. اگر برای انجام کاری از نظر فیزیکی بسیار خسته هستید، می توانید پس از رفع خستگی به انجام کار بپردازید. اشکالی ندارد که که کمی بیشتر در کار وقت بگذارید، سود و منفعتی که در دراز مدت برای شما دارد بیش از منفعتی است که از اینکار شامل حال کارفرمای شما می شود. اگر دائما احساس می کنید که بیش از حد خسته اید، الگوی خوابتان را اصلاح کنید تا به این طریق بهره وری خود را در طول روز به حداکثر برسانید.

۸- من به طور جدی شک دارم که به تنهایی بتوانم این کار را انجام دهم

اگر می خواهید به حداکثر موفقیت در کاری برسید در درجه اول می بایست انجام کار را شخصا بعهده بگیرید. شکست یا موفقیت فوق العاده؟ انتخاب کنید. نگران نباشید و خود را بسمت انجام کار سوق دهید. شما می توانید مشوق خود باشید. در نهایت، شما تنها کسی هستید که می تواند از عهده آن کار برآید. اجازه ندهید سیر نزولی داشته باشید!

۹- اینکه همه از من راضی باشند برای من خیلی مهم است

بعضی از افراد ذاتا می خواهند همه را از خود راضی نگه دارند که این شیوه رفتار خیلی وقت گیر و اظطراب آور است. برای رسیدن به موفقیت سخت کار کردن بسیار مهم است ولی اجازه ندهید که از شما سوء استفاده شود. در عوض به جای راضی نگه داشتن همه مردم، سعی کنید این جلب رضایت را در جای درست و برای افراد مناسب استفاده کنید.

۱۰- من خوب هستم، ولی افراد دیگر بهتر از من هستند

این نوع تفکر، خود ویرانگر است که مانع موفقیت شما می شود. این فکر نشان می دهد که شما اعتماد به نفس پایینی دارید و به اتفاقی که در حال رخ دادن است توجه ندارید. قرار نیست به خوبی دیگران باشید، قرار است بیشترین تلاش خود را انجام دهید. به جای ایده آل دیدن دیگران، در عوض کاری را انجام بدهید که از آن لذت می برید. آیا شما افکار دیگری را که ممکن است شما را از موفقیت دور کند، می شناسید؟ آنها را برای ما ارسال کنید!

کلمات کلیدی : , , , , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *