باباهای عزیز، از شما سپاس گزاریم

۴ مرداد ۱۳۹۴ خانواده , سبک زندگی بازدید : 97
باباهای عزیز

باباهای عزیز

باباهای عزیز

می دانیم تمام روز را مشغول کار هستید تا بتوانید مایحتاج کسانی که دوست شان دارید را تهیه کنید. متوجه هستیم که وقتی به خانه می آیید، انتظار دارید شاهد عشق و محبت بین خودتان و فرزندان تان که دل شان برای شما تنگ شده است، باشید و همسرتان قبل از این که یک اختلافات جزئی را پیش بکشد، در انتظارتان باشد تا ساعتی را با هم به تفریح بروید.

می دانیم که فشار زیادی به کمر و پشت شما وارد می شود. حتی فشاری بیشتر برای این که بدانید آیا دیگران متوجه درد و ناراحتی شما شده اند یا خیر؟ می دانیم کارهای سخت و اجباری را انجام می دهید، و خیلی دوست داشتید که به جای آن در جشن فارغ التحصیلی فرزندتان شرکت کنید.

می دانیم که همراهی با خانواده را بر آن همه کار اعصاب خرد کن تلفنی و کامپیوتری ترجیح می دهید.

می دانیم که ارتقای شغلی شما با همه ی خوبی هایش، باعث از دست دادن بیشتر وقت شما برای بودن با خانواده تان می شود.

سخت کوشی شما، انتخاب های عمدی تان، فداکاری ها و ایثارتان هیچ یک عبث و بیهوده نبوده اند. شجاع و دلگرم باشید و ادامه دهید. این روزهای کسل آور و یکنواخت خواهد گذشت. شما و خانواده یتان به اوقاتی خواهید رسید که زمان زیادی در اختیار خواهید داشت و خانواده ی شما تبدیل به افرادی می شوند که شما الگوی شان بودید، زیرا آن ها از شما سخت کوشی، رضایت و پیروزی خواهند آموخت.

می دانیم که بچه هایتان را به مدرسه می رسانید و در کارهای خانه به همسرتان کمک می کنید.

می دانیم که شجاعانه به سوپرمارکت می روید و آن همه بسته و سبد خرید را که از سر و پای تان آویزان است به خانه می آورید.

می دانیم  وقت هایی که مسؤولیت پخت شام را به عهده می گیرید و آن شیطانک های کوچولو با سر و صدا به سمت شما هجوم می آورند، همچنان با خونسردی سوپ داغ گوجه فرنگی را هم می زنید.

می دانیم که کفش های کثیف بچه ها را برای هزارمین بار تمیز و جفت می کنید، چون می دانید که مادر بچه ها وقتی وارد خانه می شود، دوست دارد منزلش را تمیز و مرتب ببیند.

می دانیم که گاهی سر حمام رفتن، مسواک زدن و به رختخواب بردن بچه ها به شما سخت می گذرد، اما این گونه به همسرتان زمانی می دهید تا دیدارهایش را با دوستانش تازه کند.

می دانیم که گاهی زیر کاری که نمی توانید دیگر انجام دهید خرد می شوید، اما باز هم هر طور شده آن کار را انجام می دهید.

می دانیم که با گذشت، صبر و عشق است که می توانید مادر بچه هایتان را در کنارتان نگه دارید.

می دانیم که سعی می کنید بهترین بابای بچه هایی باشید که عاشق شان هستید.

می خواهیم شما بدانید که چه کسی هستید. شما بهترین پدری هستید که این بچه ها تاکنون می شناخته اند، زیرا دست هایتان پر از عشق و محبت است، صدایتان پر از آوای امنیت است و بازوان تان با میل و اشتیاق آن ها را در بر می گیرد و این ها را نمی توان دست کم گرفت.

دلگرم باشید و ادامه دهید. این روزهای تیره را با سختی بگذرانید و خانواده را از پریشانی به اعتدال، از بی نظمی به زیبایی و از هویتی سست به اطمینان و یقین هدایت کنید تا آن ها به آنچه که قرار است باشند، تبدیل شوند، زیرا آن ها از شما ثبات، امید و فردیت را آموخته اند.

می دانیم که چگونه چکش بر میخ کوبیدن و یا تمیز کردن اتاق را به دیگران یاد می دهید و در عین حال می توانید به مردی تبدیل شوید که با کارهایش یک زن را عاشق خودش می کند.

می دانیم انجام همه ی آن کارهای سخت، همه ی آن کارهای ارزشمند، کارهایی که ندای دوستت دارم را در پی دارد، اگر چه آسان نیست؛ اما همه ی این ها باعث می شود که خانواده عشق شما را بدون شنیدن آن از زبان تان، احساس کنند.

می دانیم که همیشه به بچه ها اجازه می دهید از سر و کول تان بالا بروند و با آن ها کف اتاق کشتی می گیرید، می دانیم که حتی اگر کمر درد داشته باشید، باز هم آن ها را روی کول تان تا اتاق خواب شان سواری می دهید.

می دانیم که درباره ی کودکی تان، درباره ی مکان هایی که در گذشته بوده اید، درباره ی چیزهایی که ممکن است حتی واقعی نباشد، داستان سرایی کرده اید و می دانیم که بچه ها می نشینند و با اشتیاق به داستان های شما گوش می دهند.

می دانیم که همراه فرزندان تان کارهای هنری انجام می دهید، برای شان ترانه می نویسید و همراه آن ها به دیدن مسابقات می روید.

حضور و وجود شما صدای بلند عشق و اعتماد است و این بخشش وجودی شما را هیچ گاه نمی توان بی ارزش و کوچک شمرد.

دلگرم و قوی باشید، شما روزهای سخت تری را در جهان گذرانده اید در حالی که خانواده یتان را از میانه ی جنگ اجتماع به سلامت گذرانده اید و شناخت آن ها را برای پدر ایده آل بودن پرورش داده اید، آن ها به افراد شایسته ای تبدیل می شوند، زیرا آن ها چگونه بودن، چگونه توجه کردن و اهمیت دادن را از شما آموخته اند.

می دانیم زمانی که فرزند بزرگ تر شما، فرزند کوچک تر را به خاطر چیزی که می خواسته کتک زده است، خودتان را تا سن او پایین آورده اید و به جای داد زدن با او به آرامی صحبت کرده اید. این کار را به این خاطر انجام داده اید که می خواستید او به جای خشونت، به  شیوه ای ملایم تر از اشتباهش درس بگیرد.

می دانیم زمانی که یکی از بچه ها ناراحت است، تا زمانی که اشک را از چشمانش پاک نکرده اید، شانه هایش را با مهربانی ماساژ نداده اید و ناراحتی اش کاملا رفع نشده، نمی گذاشتید او برود.

می دانیم که در اوقات سخت، در نا امیدی ها و مرگ ها، در لحظات رویایی و عاطفی و اوقات افتخارآمیز گریه می کنید و به این شکل به پسران تان ثابت می کنید که مردانگی به معنی پنهان کردن عواطف زیر چهره ای بی احساس و بی روح نیست.

می دانیم که برای تمامی این عواطف و احساسات، نامی برمی گزینید تا فرزندان تان آن ها را از شما بیاموزند.

می دانیم زمانی که در برابر بی احترامی، گستاخی، نافرمانی و نگاه اشتباه فرزندان تان قرار می گیرید، لب می گزید و حرفی نمی زنید؛ چون می دانید که از کلمات پر از خشم، هیچ پیامد خوبی نباید انتظار داشت.

می دانیم که درباره ی همه ی کارهای فرزندان تان مطلع هستید و کاملا روی آن ها شناخت دارید و می دانید که روابط شان را فراموش می کنند، ولی در نهایت می دانند که عشقی عمیق، بزرگ و وسیع را فقط از سوی شما دریافت خواهند کرد.

شما به آن ها می آموزید تا عواطف شان را احساس کنند و آن ها را به سالم ترین شکل ابراز دارند. شما به آن ها بخشش و بزرگواری را می آموزید و به آن ها می آموزید که در تمامی روابط و تعارضات و در تمامی اوقات سخت زندگی، بزرگواری را برگزینند.

شجاع و دلگرم باشید و ادامه دهید. در این روزهای تاریک و سخت، خانواده یتان را از هیاهوی طوفان های شن، آب های خروشان و آسمان تیره به سمتی که قرار است شخصیت شان شکل گیرد، هدایت می کنید، زیرا آن ها شجاعت، نیرومندی و آسیب پذیر بودن را از شما می آموزند.

شما بذر آینده ی فرزندان تان را می کارید و در عین حال می دانید که فقط یک ضلع این داستان زندگی هستید، اما به خاطر حرف ها، تلاش ها، داستان ها، آغوش، بوسه ها و مهربانی تان؛ جهان هرگز به مانند شما را به خود نخواهد دید.

به خاطر همه چیز از شما سپاس گزاریم، به خاطر این که در نزدیکی فرزندان تان هستید و در پستی و بلندی زندگی پشتیبان شان هستید. از شما سپاس گزاریم.

سپاس گزاریم که فقط یک پدر نیستید، بلکه بهترین بابای دنیا هستید.

کلمات کلیدی : , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *