اگر از خانه دور هستید، حتماً این مقاله را بخوانید-بخش اول

۱۱ خرداد ۱۳۹۴ خانواده , سبک زندگی بازدید : 57

دور شدن از خانه یک قدم بزرگ برای بسیاری از دلایل است. وقتی مردم برای اولین بار حرکت می کنند و از خانه ای که همیشه در آن ها زندگی می کردند و افرادی که سال ها در کنار آن ها بودند، دور می شوند دچار احساسات گوناگونی می گردند، اما ناگهان می فهمند که آن کار بهترین کاری بوده که تاکنون انجام داده اند. درس هایی که شما در تنهایی آن ها را می آموزید، تنها درس هایی هستند که در بخش عظیمی از زندگی شما به کار می آیند. همچنین این یک راه خوب است تا داستان هایی خنده دار برای گفتن به دوستانتان داشته باشید. در این جا ۲۰ نکته ای را که تنها افراد دور از خانه قادر به فهم آن هستند، بیان می کنیم.

۱- شما می آموزید تا از تنها بودن لذت ببرید

سکوت و خلوت در ابتدا شما را پریشان می کند و کنار آمدن با آن برای شما سخت به نظر می آید. سرانجام، شما می آموزید تا از سکوت لذت ببرید و می آموزید تا در تنهایی با خودتان وقت بگذرانید. با تنها بودن می فهمید که وقت گذاشتن برای خود، برای رسیدن به موفقیت چه قدر مفید و موثر است. این دقیقاً همان چیزی است که وقتی به دیدار خانواده ی خود می آیید، هر لحظه دلتنگ آن می شوید.

۲- شما فرصت این را دارید تا به چیزهایی که می خواهید، فکر کنید

وقتی شما در خانه و در کنار خانواده زندگی می کنید، توسط افرادی که عقاید مخالفی با شما دارند، محاصره شده اید و این عقاید بر روی طرز فکر شما اثر می گذارد. وقتی تنها هستید، شما فرصت این را دارید تا راجع به آن چه تصور می کنید درست است، فکر کنید و عقاید و باورهای خود را بهبود بخشید.

۳- شما متوجه می شوید که از آن چه فکر می کردید، قوی تر هستید

وقتی با سختی مواجه می شوید، قدرت شما جمع می شود. تا حدی که هرگز فکر نمی کردید چنین قدرتی داشته باشید. تنها زمانی که تنها هستید، به معنای واقعی، قدرت خود را در مواجهه با موقعیت های پر استرس خواهید فهمید.

۴- شما قدر فرصت های کوچک را می دانید

شما تا زمانی که در خانه هستید، هرگز نخواهید فهمید که یک یخچال پر از آذوقه و یک میز شام آماده تا چه اندازه دلپذیر است. وقتی دور از خانه زندگی می کنید، منزل شما تبدیل به خانه ای تاریک و پر از صورت حساب می شود. شما هرگز دیگر این فرصت ها را با کیفیت قبل نخواهید داشت.

۵- شما یاد می گیرید که مسئولیت های خود را بپذیرید

وقتی تنها زندگی می کنید، تبدیل به یک ساعت زنگ دار می شوید که کار های مهم را به شما یاد آوری می کند. این ساعت زنگ دار بیولوژیکی در ابتدا وجود ندارد، بلکه در طول زمان رشد می کند و وقتی عمل می کند، شما در خود احساس غرور می کنید و به خودتان افتخار می کنید.

۶- شما می توانید در منزل تان صدای موسیقی را در حد انفجار بلند کنید و بدون هیچ منعی برقصید

هیچ چیزی رهایی بخش تر از بلند کردن صدای موسیقی و خالی کردن تمام استرس ها نیست، کاری که تنها زمانی می توانید آن را انجام دهید که منزل شما پر از آدم نباشد و یا صدای موسیقی شما همسایه ها را اذیت نکند.

۷- شما نسبت به پول، آگاهانه تر رفتار می کنید و زمانی که نیاز نیست خرج نمی کنید

در ذهنتان تعادلی برای حساب بانکی خودتان دارید و هر زمان که خرجی را انجام می دهید، آن را در ذهنتان از حساب کم می کنید و مطمئن هستید که بودجه ی از دست رفته ی شما، هرگز باز نخواهد گشت. گاهی اوقات شما خیلی زیاد خرج می کنید و وقتی این اتفاق می افتد، شما مجبورید تا در بقیه ی ماه، آپارتمان خود را ترک نکنید.

۸- شما قفل شدن در را ۲ بار چک می کنید و در یک شب چند بار اجاق گاز را خاموش می کنید

شما هرگز نمی توانید زیاد مراقب باشید. شما نمی خواهید فردی باشید که ساعت ۳ صبح تمام مجموعه های اعلام حریق را خاموش می کند. وقتی فرد تنها زندگی می کند، ناخودآگاه محتاط می شود و حواسش به همه چیز است.

۹- یاد می گیرید که چه قدر از در کنار خانواده بودن لذت می برید، اگر حتی زمانی که با آن ها زندگی می کردید این را نفهمیده بودید

شما برای جک های احمقانه ی دور میز شام، دلتنگ شده اید. شما حقیقتاً دلتنگ خانواده ی خود در کنار میز شام هستید. این گونه از هر فرصتی برای تماس با آن ها از طریق انواع نرم افزار های ارتباطی استقبال می کنید و مدام به دنبال فرصتی می گردید که بتوانید برای دیدن خانواده ی خود اقدام کنید.

۱۰- شما خود انگیزشی را یاد می گیرید

وقتی کسی در کنارتان نیست تا به شما بگوید چه کار کنید، بسیار ساده است که آن را رها کنید، اما شما باید راهی برای انگیزه دادن به خودتان جهت انجام آن کار پیدا کنید. وقتی شما در نهایت آن کار را انجام دادید، احساس خوبی نسبت به خودتان بدست می آورید.

اگر از خانه دور هستید، حتماً این مقاله را بخوانید-بخش دوم

کلمات کلیدی : , , , , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *