۶ راهنمایی برای تمامی کارآفرینان جوان از طرف «ریچارد برانسون»

۱۸ تیر ۱۳۹۴ کارآفرینی بازدید : 319

«ریچارد برانسون» در وبلاگ اخیرش عنوان کرد: «در نهایت، تنها یک راه برای شروع کارتان وجود دارد و این کار با شروع یک کسب و کار آغاز خواهد شد. اگر در آغاز کار مردد شدید، شعار من را به یاد داشته باشید: اشکال ندارد در کارتان خراب کاری کنید ولی آن را انجام دهید.»

به ۶ راهنمایی، نگاهی سریع بیندازید و به ما بگویید که کدام یک با شما هم خوانی دارد ؟

۱ – به آن چه شما را به حرکت وا می دارد فکر کنید

هنگامی که توجه شما به ایده ای در کسب و کار جلب می شود، به موضوعات و مشکلات آن نیز توجه کنید. آیا به صنعتی علاقه دارید؟  آیا استعداد خاصی دارید؟ آیا دلیل محکمی در پس کسب و کارتان می باشد؟ هیچ گاه یک کسب و کار را فقط به خاطر این که فکر می کنید سودآور است شروع نکنید؛ اگر عاشق آن کار نباشید، به خاطر آن کسب و کار، کارهای سخت را نمی پذیرید.

۲ – از ابتدای کار آن را محکم شروع کنید

اکنون که تصمیم گرفتید بر روی حوزه ی مورد علاقه یتان تمرکز کنید، به دور و اطراف تان نگاه کنید. چه چیزی در بازار نیاز است و کمبود آن احساس می شود؟ شما و دوستان تان چه خدماتی را می خواهید ارائه دهید که از روی زرنگی نیستند ولی خیلی در بهبود اوضاع موثر هستند؟ با خود فکر کنید که این کسب و کار چگونه می تواند به خیابان، محله و شهرتان کمک کند. ممکن است روزی از آن جا، به بازارهای بزرگ راه پیدا کنید.

۳ – همه چیز را دگرگون کنید

همان طور که محصول یا خدمات تان را طراحی می کنید، به تصمیم تان در خدمت رسانی به جامعه بیاندیشید؛ کسب و کار به بهبود زندگی مردم مربوط می باشد. با کمال امیدواری، هنگامی که آن را انجام می دهید، پول دریافتی شما بیشتر از خرج کردتان می باشد و این بسیار خوشایند است.

۴ – به نصیحت ها گوش بسپارید، نه به سخنان انسان های منفی باف

وقتی که تازه کار را شروع می کنید، باید با افراد با تجربه در زمینه ی فعالیت تان، به ویژه پدر و مادر، مشاوره داشته باشید. اما مراقب باشید به اشتباه، به نظرات دلسرد کننده در مشاوره توجه نکنید. افراد بسیاری به شما خواهند گفت که ایده ی شما اصلا کاربرد ندارد، موفق نخواهد بود و یا این که قبلا انجام شده است. حتی وقتی که من کار خود را شروع کردم، تعدادی از آن هایی که به من گفته بودند موفق نمی شوم، با دیدن موفقیتم من را تنها گذاشته و مرا ترک کردند.

۵ – متمرکز و با انگیزه بمانید

باید رویای بزرگ و اهداف بلند داشته باشید، اما در سال اول، بر روی ایجاد کسب و کار و ابقای کارتان تمرکز کنید. چشم تان را بر روی پاداش ها و عملیات روزانه ی خود باز کنید. برای هر روزتان و حتی برای هر هفته، هر ماه، هر سه ماه و هر سال خود، اهداف کوچکی مقرر کنید. است. آن ها را بنویسید و پس از انجام آن کار، آن را تیک بزنید. از رضایت خاطری که در انتها به دست خواهید آورد، شگفت زده خواهید شد.

۶ – عاشق کاری که انجام می دهید، باشید

هر آن چه که در کسب و کار انجام می دهید، باید سرگرم کننده باشد. این امر همواره دارای اولویت است و در موفقیت ما نیز امری حیاتی می باشد. ما عاشق کارمان هستیم، کارمندان مان کارشان را دوست دارند، بنابراین مشتریان ما نیز عاشق کار ما هستند.

کلمات کلیدی : , , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

یک پاسخ به “۶ راهنمایی برای تمامی کارآفرینان جوان از طرف «ریچارد برانسون»”

  1. Ali گفت:

    خوب و آموزنده!
    سایت خوب و قشنگی دارین!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *