۸ استارتاپ که با حل مشکلات بزرگ موج ایجاد کردند

۲۸ تیر ۱۳۹۴ کارآفرینی بازدید : 179
استارتاپ های بزرگ

استارتاپ

آیا می‌خواهید رشد سریع و موفقیت فوری خود را به عنوان یک استارت‌آپ تجربه کنید؟ اگر این گونه است پس یعنی شما می خواهید محصول جدیدی را ارائه دهید!

مطمئنا، کسب و کارها می‌توانند قوانین به خوبی آزموده شده و درست را، در صنایع خود به کار برند. اما در این جو رقابتی جهانی، طول می‌کشد محصولی واقعاً منحصر به فرد و بزرگ شود و مشتریان را مجبور کند تا بنشینند و به آن توجه کنند.

در این جا به معرفی ۸ استارت‌آپی که فقط با درست عمل کردن، سریعا رشد کرده‌اند و با حل مشکلات موجی ایجاد کرده‌اند، می پردازیم.

۱ – Import.io

مشکل: صفحات وب پر از اطلاعات است، اما ویرایش و استفاده از آن اطلاعات اغلب دستی و همیشه وقت گیر است.

راه‌حل: وارد Import.io شوید، ابزاری که به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات را از وب سایت‌ها پاک کنید و آن ها را به یک جدول سازماندهی شده تبدیل کرده و یا API (برنامه مورد نظر) را در کم تر از یک دقیقه بدون برنامه نویسی و یا آموزش بسازید. این ابزار می‌تواند برای همه چیز، از پروژه‌های شخصی تا ایجاد برنامه های کاربردی، روزنامه‌نگاری داده‌ها، تعدد پایگاه داده، تجزیه و تحلیل مقایسه‌ای و خیلی بیشتر استفاده شود.

۲ – IFTTT

خلاصه عبارت If This Then That است.

مشکل: بسیاری از دستگاه‌ها به اینترنت وصل می‌شوند، اما به نظر می‌رسد برای اتصال تمام این دستگاه به یکدیگر چیزی وجود ندارد.

راه‌حل:  IFTTT اجازه می‌دهد تا اقدامات خاصی را که به طور خودکار اتفاق می‌افتد، بعد از این که اولین مرحله را شروع کردید، پیگیری کنید. IFTTT به سرعت  به یک نیروگاه تبدیل می‌شود و هر روزه قابلیت‌های اضافی را به دستگاه‌های بیشتر و بیشتر اضافه می‌کند. در حال حاضر ۲۳ گزینه ی مختلف، از جمله لامپ Phillips Hue ، محصولات Nest و هاب خانگی هوشمند Revolve را پشتیبانی می‌کند. دستورالعمل‌های IFTTT شامل همه چیز، از به اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی تا روشن کردن خودکار چراغ‌ها وقتی به خانه برمی‌گردید، می‌شود. در واقع در این سایت شما می توانید با تعریف کردن شرطهایی که خود نیاز دارید اقدام به انجام یک کار کنید. برای مثال اگر در صفحه اجتماعی اینستاگرام خود یک تصویر جدید منتشر کردید این مطلب در سایر شبکه های اجتماعی شما منتشر یابد و یا اگر وارد خانه شدید مودم بیسیم شما روشن شود.

۳ – Gigya

مشکل: داده های بزرگ، مقدار زیادی اطلاعات در مورد مشتریان شرکت های بزرگ فراهم می‌کنند، اما در میان حجم بالای اطلاعات، یافتن آمار معنی‌دار دشوار است.

راه‌حل: Gigya، یک شرکت مبتنی بر مدیریت داده‌ها است که، نرم‌افزاری برای کمک به شرکت‌های بزرگ طراحی کرده است تا با کمک آن مشتریان خود را شناسایی کنند و بدانند که چگونه می توانند آن ها را به صورت آنلاین درگیر کنند. مشتریان شامل Walmart، Adidas، Pepsi،Tommy Hilfiger و شرکت‌های دیگر می باشند و جای تعجب ندارد که این شرکت ها به زودی بتوانند بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش پیدا کنند.

۴ – When I Work

مشکل: بیشتر صاحبان کسب و کار  برای مدیریت ساعات کاری کارکنان، هنوز برنامه ی کاری را با استفاده از برنامه‌هایی مانند اکسل و یا حتی بدتر از آن؛ یک کاغذ و مداد طراحی می‌کنند. این یک راه فوق‌العاده ناکارآمد برای برنامه‌ ریزی و ارتباط با کارکنان است.

راه‌حل: When I Work، یک نرم‌افزار کاربردی برنامه ریزی و حضور و غیاب است که می‌تواند در زمان صاحبان کسب و کار به مقدار زیادی صرفه‌جویی ‌کند. این برنامه از یک ترکیب خلاقانه از فن آوری‌های ارتباطی مشترک، از جمله وب، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه، پیام متنی، رسانه‌های اجتماعی و ایمیل استفاده می‌کند تا تیم‌های کارآمدتر، پاسخ گویی بیشتر و بهتری داشته باشند. با این نرم‌افزار، مدیران می‌توانند برنامه ریزی را از هر نقطه‌ای داشته باشند و کارکنان می‌توانند در یک ثانیه، تقاضای مرخصی و یا تغییر شیفت خود را از گوشی‌های هوشمند خود ارسال کنند.

۵ – Fastly

مشکل: وقتی که خلاصه ی اخبار و سایت‌ها نیاز به بروز رسانی محتوای خود دارند، نسخه‌های قدیمی اخبار باقی می‌ماند و در اینترنت شناور می‌شوند. این باعث سردرگمی می‌شود و سازمان‌ها را غیرحرفه‌ای جلوه می‌دهد.

راه‌حل: استفاده از Fastly باعث سریع تر منتشر شدن محتوای جدید، حذف اطلاعات قدیمی و منسوخ و پاک کردن فوری حافظه می‌شود. در حال حاضر این شرکت دارای مشتریانی با اعتبار بالا از جمله Pinterest، Twitter، Shazam و The Guardia است. تمایز اصلی Fastly در سرعت آن برای به‌روزرسانی‌ها است. تا به امروز، تکنولوژی‌های نوآورانه ی این شرکت، موجب بیش از ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده‌اند.

۶ – Zimperium

مشکل: امنیت دستگاه‌های تلفن همراه یک نگرانی رو به رشد است و بسیاری از محصولات امنیتی تنها بر «قفل کردن» تلفن برای جلوگیری از استفاده‌های غیرمجاز تمرکز کرده‌اند.

راه حل: رویکرد منحصر به فرد Zimperium  این است که اطلاعات منتقل شده توسط دستگاه و ذخیره شده بر روی آن را ایمن می کند. این امنیت در دستگاه‌ها توسط کارکنان انجام می‌شود و باعث می‌شود اطلاعات کسب و کارها کم تر توسط هکرها و یا دیگر حملات خارجی در معرض آسیب قرار گیرد. هم‌چنین این شرکت ممیزی‌های امنیتی‌ای را برای ارزیابی سطح خطر شبکه ی یک سازمان ارائه می دهد و اجازه می‌دهد تا اقدامات پیشگیرانه‌ای قبل از این که یک هک رخ دهد، انجام شود.

۷ – ZenPayroll

مشکل: شرکت‌های کوچک اغلب در نگه داشتن کسب و کارهای بزرگ تر که زیرساخت ها و ابزار منابع انسانی‌شان هستند، مشکل دارند.

راه‌حل: ZenPayroll برای سطح کسب و کارهای کوچک با ارائه ی راه مقرون به صرفه ی ساده‌ای برای مدیریت تمام جنبه‌های پردازش حقوق و دستمزد کمک می‌کند. ZenPayroll به محاسبات مالیاتی، پرداخت‌ها و سپرده‌های مستقیم کمک می‌کند تا شرکت‌های کوچک به همان اندازه ی شرکت ‌های بزرگ تر بهره‌وری داشته باشند، همچنین مزایایی مانند ارتقاء قیمتهای یک سال قبل و قیمت‌گذاری به شیوه‌ای درست. در نتیجه، تعجبی ندارد که ZenPayroll در جهان راه‌حل‌های نرم افزاری برای کسب و کار کوچک موجی ایجاد کرده باشد.

۸ – First Job

مشکل: اطلاعات شغلی از زمان‌های گذشته در هر موقعیت شغلی وجود داشته اند و برای هر شخصی به یک شکل است. هیچ راهی وجود ندارد تا واقعا هر فردی را از اطلاعات متنی یکنواخت و خسته کننده و رزومه ی کاری او شناخت.

راه‌حل: First Job‌ اجازه می‌دهد جویندگان کار، پروفایل جذابی برای موقعیت شغلی بسازند که پر از رنگ و ویژگی‌های تصویری است. موقعیت‌های لیست شده در تابلو، به طور خاص بر هزاران کاندیدا تمرکز دارند و اطلاعاتی در مورد شرکت‌های درخواست‌دهنده مانند فرهنگ، فیلترها و سبک دفتر ارائه می‌دهد. First Job با بیش از ۱٫۳ میلیون کاربر، این ایده را که تابلوی شغلی باید وارونه شود و با سبک جدیدی ارائه شود، ترویج داده است!

برای رشد سریع و رسیدن به موفقیت، شرکت‌ها باید یک مشکل عمده را پیدا کرده و آن را به شیوه‌ای جدید حل کنند. این هشت شرکت دقیقاً این کار را انجام داده‌اند و در صنعت خود موجی ایجاد کرده و در نتیجه پاداش موفقیت را درو می کنند.

آیا شرکت‌های دیگری که مشکلات بزرگ را به شیوه‌ای جدید حل کرده‌اند، می‌شناسید؟ توصیه‌های خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

کلمات کلیدی : , , , , ,
:: دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *